Цього тижня курс гривні до долара коливався від 8,2 до 8,56. У середу американську валюту в обмінних пунктах купували по 8,43 грн, продавали по 8,52.
— Зараз гривня нестабільна через кілька причин. Увага більшості українців прикута до політичних подій, тому, ймовірно, Нацбанк вирішив скористатися ситуацією й ослабив гривню, — каже 34-річний Дмитро Боярчук, директор консалтингової компанії "Кейс-Україна". — На це вплинула і загибель активістів Майдану. Тому деякі іноземні компанії вивели з України інвестиції або перевели свої рахунки з гривні у євро. Дехто з економістів пов'язує падіння нацвалюти з ослабленням російського рубля. Бо наші економіки дуже пов'язані. Попит на долари та євро виріс серед бізнесменів. Щоб убезпечити свої капітали, вони продають гривні.
Економічна ситуація стане стабільніша після відставки президента, вважає експерт.
— Найбільше на економіку впливає політична криза. Якщо торги на міжбанку йтимуть такими ж темпами й далі, є ймовірність, що наша валюта впаде до 9 гривень за долар. Після цього подорожчають усі імпортні товари та продукція, у вартість якої закладена ціна пального. Бо нафту та бензин українські компанії купують за кордоном за долари.
Дмитро Боярчук радить не брати зараз кредитів.
— Може бути таке, що гривня почне стрімко падати й відсотки зростуть. Буде нова хвиля кризи, на підприємствах почнуться скорочення. Якщо ви заощаджували на якусь річ чи техніку, купуйте зараз, доки не подорожчала.
Коментарі