понеділок, 13 лютого 2006 15:48

Плиточнику вистачить роботи на двадцять років

Автор: фото: Юрій Поліщук
  Іван пропонує послуги плиточника біля ринку ”Юність”. Зима — не сезон, каже він. Навесні на будівельників почнеться справжнє ”полювання”
Іван пропонує послуги плиточника біля ринку ”Юність”. Зима — не сезон, каже він. Навесні на будівельників почнеться справжнє ”полювання”

Освоювати професію плиточника варто з двох причин: відомим будівельним фірмам у Києві за оздоблення ванної кімнати платять до $1000. І попит на такі послуги щороку зростає. А разом з ним і вартість роботи та зарплатня майстрів. У середньому київський плиточник заробляє $600 на місяць. Друга користь — на зробленому власноруч ремонті можна добре зекономити.

— Якщо вам самостійно вдалося обкласти ванну, в середньому 20 квадратних метрів, з вас будуть люди, — сміється Олександр Прокопчук, 31 рік, бригадир приватних будівельників. Він вважає, що роботи в Києві плиточникам вистачить ще років на 20. — Кераміка завжди буде в моді через її властивості. Якщо матеріал покладений без огріхів, він удесятеро міцніший від залізобетону, — розповідає майстер. — Плитка не нагрівається, не проводить електричного струму, не руйнується від агресивних хімічних речовин, не вигорає на сонці і є одним з найгігієнічніших матеріалів, на якому мікроби довго не живуть.

Кваліфікація плиточника вимірюється двома показниками. По-перше, обсягом робіт: добрий фахівець може пристойно викласти до 40 квадратів за день. По-друге, ціна, нижче якої майстер за роботу не візьметься.

— Люди замовляють плиточні роботи і по 18 доларів за квадратний метр, — розповідає Олександр Михайленко, 30 років, начальник приватної будівельної бригади. — По десять серйозні фірми (де працюють дизайнери з інтер"єру) беруть вже близько року. Спеціалісти-вільнонайманці тоді просили за роботу 7–8. З початку року робота плиточника подорожчала: у Києві покласти квадрат кахлів коштує не менш як 10 доларів.

Кар"єрний стрибок відбувся досить несподівано: бригадира вдарили трубою по голові

— Три роки тому, коли плитка була по три долари за квадратний метр, наш бригадир насамперед вимірював площу стіни і підлогу, на які кластимуть кахлі, — розповідає 25-річний будівельник Іван, який пропонує свої послуги плиточника біля ринку "Юність". — Брався за цю справу в першу чергу, бо плитку класти вигідно. А найдорожчі роботи у нашій бригаді він робив сам.

Кар"єра плиточника має три щаблі: працюєш у бригаді, працюєш сам на себе (шукаєш замовлення), маєш власну ремонтно-будівельну бригаду. Наприклад, Іван у Києві самостійно працює рік. Перед цим чотири роки був з бригадою у Росії. Його кар"єрний стрибок з підсобників у спеціалісти стався досить несподівано, у Москві:

— Бригадира вдарили трубою по голові біля магазину, — згадує хлопець, — і господар квартири сказав мені — "бачив, як кладуть, бери й закінчуй". Так я освоїв будівельну спеціальність.

Переважна більшість плиточників не можуть сказати, як краще навчитися цієї справи. Теоретичні знання сучасних будівельних сумішей, види інструменту, способи кладки можна вивчити в училищах. Але всі, з ким кореспондент "ГПУ" розмовляв, ази майстерності здобували під час роботи на будівництві. Столичні майстри стверджують: бери і роби, успіх приходить із практикою.

Зараз ви читаєте новину «Плиточнику вистачить роботи на двадцять років». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути