Колишній киянин Віктор Заєць, 50 років, продає в Україні плавучі будинки. Він живе у місті Хілл-Сіті, в американському штаті Міннесота.
— У нас там 30 тисяч озер. 10 тисяч мають назви. Народ масово відпочиває на воді. Привіз будинок на причепі. Спустив на воду. Тиждень пожив і знов у дорогу, на інші озера, — розповідає Віктор Заєць. — Стандартний понтонний будинок має житловий відсік 4,5 на 2,5 метри. Там є кухня-вітальня, санвузол та спальня. Один такий привіз в Україну. Минулого літа плавав ним по Дніпру. Я його вже запакував на зиму, поставив у гараж.
Плавучі будинки робить підприємство "Фіш-енд-ретріт". Понтон-човен має два кілі, як катамаран, стерно. Позаду ставлять двигун моторного човна потужністю до 60 к. с. Такий дім розвиває швидкість до 40 км/год. Під туалетом стоїть пластиковий бак для каналізаційних стоків. Нечистоти зливають у каналізацію на причалах.
Такі човни вважають суднами. Їх реєструють, дають ім'я.
— Ціна залежить від начинки. Бо можна поставити холодильник за 500 доларів, а можна вдесятеро дорожчий. Можна мангал для шашликів поставити. Його чіпляють за борт. В середньому плавучий будинок обійдеться в 39 тисяч доларів. А оцей катер з шатром коштує 15 тисяч доларів. Бере 10 пасажирів. Ми пробували використовувати його як річкове таксі в Києві. Але частіше замовляють для прогулянок. Платять від 150 гривень за годину. Для десятка пасажирів це недорого.
Коментарі