Понеділок, 23 червня 2008 16:15

Олена Терещенко щомісяця заробляє на базарі 6 тисяч гривень

На Центральному ринку Черкас підприємець Олена Терещенко, 28 років, торгує дитячими речами. Стоїть щодня, крім понеділка. Товар розкладає о дев"ятій ранку. Картаті сумки зі складу привозить вантажник.

Олена дістає із сумки рожеві дитячі кофтинки, чіпляє на вішалки. Джинсовий сарафан вдягає на пластиковий манекен.

— Я сьогодні їсти не буду: розгрузочний день, — каже чоловікові, що розвозить харчі. Простягає йому жменю копійок, бере пластиковий стаканчик кави. — Бо хіба встоїш, як вони то борщ носять, то банани, то цукерки. Та й зекономлю трохи.

На початку року дитячі речі купують мало.

— У лютому в мене ще й недостача вийшла на 2,5 тисячі гривень. За місце плати, гружчику, за товар гроші віддай — а виторгу немає. Зате зараз іде торгівля, — простягає покупцеві 20 грн здачі. — Я на базарі поставила другу палатку, взяла дєвочку на роботу.

Олена Терещенко зареєструвалася підприємцем. Витратила 300 грн на оформлення документів. Нині щомісяця платить 100 грн податку. Щоб викупити місце, треба 10 тис. грн. Тому Олена його орендує. Платить 100 грн на місяць. Ще віддає 270 грн ринкового збору — "містового". Вантажникові, який щоранку вивозить спакований товар зі складу, а ввечері завозить назад, дає 10 грн.

Варто орендувати на базарі контейнер. Він швидко окупиться

Найбільші витрати — на закупівлю товару.

— Отут, у палатці в мене речей на 5 тисяч гривень, — продовжує. — Це без навару. А з наваром — удвічі більше.

Товар жінка купує на оптових ринках Одеси та Хмельницького. Раз на місяць їздить туди автобусом або поїздом.

— Китайські речі в закупці найдешевші, на них подвійний навар маю, — каже Олена. — Турецькі дорожчі, зате якісніші. Люди, буває, сваряться, що от постірав кофточку, а вона розлізлася чи полиняла. А що вони хотіли — дешевеньке купити і щоб воно носилося 10 років? — сміється.

За місяць Олені Терещенко вдається заробляти до 3 тис. грн із кожної точки. Сподівається збільшити виторги до 5 тис.

Валентина Хамаєва, 56 років, також торгує дитячими речами на ринку Черкас. Вона орендує контейнер.

— Це наче маленький магазинчик: товар краще зберігається, та й складати-розкладати щовечора не доводиться. Так що зо дві сотні на оплаті гружчика економлю. Контейнер швидко окупається, — запевняє продавець.

Зараз ви читаєте новину «Олена Терещенко щомісяця заробляє на базарі 6 тисяч гривень». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода