пʼятниця, 24 березня 2017 05:50

На видобутку каменю заробляють до 10 тисяч доларів

— П'ять років тому переїхав до Танзанії. Це країна на сході Африки. Маю власну ювелірну майстерню, — розповідає 42-річний Сергій. Прізвище просить не вказувати.

Чоловік родом із Сарненського району на Рівненщині. Вдома займався видобутком бурштину.

— Це було незаконно. Мав проблеми з міліцією. Кілька разів бандити приходили додому, погрожували мені та родині. З України фактично втік. Вибрав Танзанію через теплий клімат. Думав, працюватиму таксистом. А коли приїхав, дізнався, що й тут добувають дорогоцінний камінь — танзаніт.

Влаштуватися на шахту було нескладно. Уклав договір із власником і працюю. Все, що знайшов, можу забрати. За оренду копальні віддаю 20 відсотків прибутку. Шахти тут небезпечні. Під землею прокопаний тунель глибиною в 400 мет­рів. Повітря подається примусово. Якщо зникне електрика, є півгодини, щоб вибратись на поверхню. Інакше задихнешся.

Танзаніт коштує $300 за карат — 0,2 г.

— За день можна накопати до кілограма камінців. Але після обробки їхня вага суттєво зменшиться. Я перепродую танзаніт в інші країни. Іноді заробляю до 10 тисяч доларів на місяць. Коли починається сезон дощів, у шахту неможливо спуститися. Сиджу без роботи. Зароблені гроші відкладаю на банківський рахунок. Хочу збудувати собі будинок на березі океану.

Зараз ви читаєте новину «На видобутку каменю заробляють до 10 тисяч доларів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути