Чи обважують продавці продуктових ринків столиці? Щоб дізнатися, "ГПУ" зробила там кілька покупок.
Починаємо із ринку, що біля Центрального залізничного вокзалу. Беремо помідори по 3 грн. Продавець наважує 900 г. Здачі 30 коп. не має. Замість неї кидає в кульок перестиглий помідор. Хоча 100 г — це 2–3 середніх плоди.
Далі їдемо на Бессарабський ринок, що на Хрещатику. Ціни — удвічі вищі, ніж на інших ринках столиці. В усіх продавців електронні ваги.
— Помідори — від семи до п"ятнадцяти гривень за кіло, — усміхається продавщиця.
Просимо зважити чотири помідори по 7 грн. Продавщиця нараховує 3 грн. Заокруглена ціна здається занадто підозрілою. На ринку стоять контрольні ваги. Покупку відразу переважуємо. На вагах — 434 г. Тобто за помідори ми заплатили на 4 коп. менше, ніж слід.
У смаглявого торговця сухофруктами купуємо 200 г кураги. Вона — по 30 грн/кг. Хлопець починає жонглювати пакетиками сухофруктів, ловить їх на льоту. На шальки насипає 216 г. Бере 5 грн — на 1,20 грн дешевше.
На Володимирському ринку, на вул. Горького, купуємо солодкий перець:
Вулична лоточниця на бананах обважила на 2,7 гривні
— Зважте дві перчини.
— Виберіть більше, бо що тих двох! — кривиться продавщиця.
Важить їх на ручних вагах. Править 5 грн.
— У вас правильні ваги? — питаємо.
Переважуємо в сусідки на стрілочних. Не вистачає 50 г. Тобто обважили на 50 коп. Далі купуємо м"ясо. Маленький шматок знайти складно.
— Треба шматочок на грамів двісті, — просимо продавців.
— Вам такий підійде? По 25 гривень за кіло віддам, — зазиває жінка за сусіднім прилавком. — Але пошукайте дрібні гроші, бо здачі нема. Бачите, кусочок якраз для вас — 300 грамів, на 7,50 гривні.
Одразу переважуємо на контрольних вагах. У шматку виявилось 308 г — на 7,63 грн.
На Лук"янівському ринку купуємо виноград. За два великі грона продавщиця бере 6 грн. Із покупкою йдемо до контрольних ваг. Виявилося, обрахувала на 5 коп.
Найбільше обважила продавщиця бананів. Її лоток — на півдорозі між станцією метро Лук"янівська і ринком. Велика в"язка бананів заважує 2 кг 100 г — на 9,50 грн. На контрольних вагах бачимо справжню масу — 1,6 кг. Тож на бананах нас обраховували на 2,7 грн. В адміністрації ринку лише розводять руками: мовляв, лоточниця стоїть не на території ринку, тому нічого не вдіємо. Радять купувати на ринку або в супермаркеті.
На обважуванні в Рівному заробляють до 10 гривень
Світлана Кривоніжко, 43 роки, живе в Рівному. За продуктами ходить на Центральний ринок. Каже, її не раз обважували на продуктах.
— На базарі овочі дешевші, аніж у магазинах, — каже Світлана. — Я звикла, що там недоважують грамів по п"ятдесят. А два тижні тому купувала персики. Попросила два кіло — за 26 гривень.
На домашніх вагах жінка перевірила покупку. Виявилося, недоважили 300 г — на 4 грн. Того самого дня Кривоніжко понесла персики назад на базар. Продавщиця переважувати відмовилася. Забрала кульок із фруктами й повернула гроші.
Галина Милахівська, 48 років, два роки торгувала на Центральному ринку Рівного. Каже, там у продавців ваги накручені.
— Виставляла ваги на 50–100 грамів уперед, — зізнається жінка. — Закуповувала, наприклад, ящик помідорів на 15 кілограмів. А продавала їх як 18 кіло.
Кілограм помідорів тепер коштує 2 грн. Обважування на 50 грамів принесе продавцю 10 коп. Заради них ніхто не буде скандалити, зауважує Милахівська. Дрібні торговці користуються вагами з однією тарілкою. Їх підкручують знизу.
— На обважуванні я заробляла до десяти гривень, — веде далі жінка. — Ще брала на продаж огірки, капусту, моркву. На ринку обважують усі.
Коментарі