— Все життя тримала індиків, курей, поросят. Але найвигідніші — кролі, — каже полтавка 51-річна Ніна Василенко.
— Можна продати хутро, м'ясо. Зараз мода на кролів. Багаті наймають людей, які їм вирощують овочі, курей та іншу живність. У мене часто купують породистих кролів для приміських міні-ферм.
За місяць фермер на продажу кролятини заробляє до 15 тис. грн. Також до 5 тис. — на хутрі.
— Породистих кролів тримати вигідно, бо вони швидко ростуть і мають смачне м'ясо, — говорить Ніна Михайлівна. — Випробували більше десятка порід. Зупинилися на трьох: німецький велетень, панон та каліфорнійський акселерат. Болгарський білий панон і каліфорнійська порода — кролі, які вже в 4 місяці здатні розмножуватись. Вони невеликі, але продуктивні. М'ясо ніжніше, ніж у великих порід. Схоже за смаком на курятину. Новозеландські породи не такі популярні, як на початку 2000-х. Ми їх у господарстві залишили кілька пар. Дуже красиві — вушка маленькі, хутро надзвичайне. Але м'яса мало.
Даємо кролям буряк, сіно. Улітку — траву. У раціоні нічого не вигадуємо. Маленьких тримаємо в клітках, дорослих випускаємо в загони під навіс. Кролики — як діти, потребують великого догляду. У перший місяць робимо щеплення від паралічу, через півмісяця ще одне. Кожні півроку даємо препарати проти паразитів.
Маємо клієнтів із Палестини та Арабських Еміратів. Є постійні замовлення з Ізраїлю. 2-місячні тварини коштують 150–200 гривень за кілограм. Породистий однорічний велетень потягне на 1,5 тисячі гривень.
Коментарі