вівторок, 27 березня 2007 14:50

На дачну посівну треба відкласти 150 гривень

Нині купувати насіння дешевше, ніж у розпал дачної посівної в травні. Тоді за пакетик братимуть дорожче на 50 коп. Поки що на столичних ринках здебільшого купують квіти та рідкісні сорти насіння.

Огірки "Аякс" коштують, як і торік, 70 коп, а імпортні "Паркер" — 3–4 грн. Насіння помідорів сортів "Іскорка" та "Лагідний" продають по 1 грн. Але засівати слід було на початку березня. Готова розсада на базарах з"явиться в травні.

— Розсаду високоурожайних сортів "Де-барао" або "Лагідний" продаватимуть по 15–17 гривень за сотню, як і торік, — обіцяє продавець ринку біля столичного метро Дарниця Наталя Волошкова, 35 років. — Хоча в травні можуть накрутити ціну і до 30 гривень за сотню. На одній сотці можна посадити 200 кущів помідорів.

Пенсіонерка зі столичного Корчуватого Ніна Філатова, 66 років, на садовій ділянці біля зупинки електричок Росава щороку засаджує 4,5 сотки. Вона працювала в інституті садівництва.

Нині насіння продають дешевше

— Півсотки в мене під суницею, — каже Ніна Олександрівна. — Вистачає і мені, і онукам. Півтори сотки засаджую помідорами. Раніше вирощувала розсаду сама, останні кілька років купую на базарі. За три сотні кущів торік віддала 45 гривень. Беру "сливки" — для консервації, а для салату саджу томати "Волове серце". Ще саджу по сотні кущів капусти та перцю — на 35 гривень. На одній сотці росте зелень — салат, кріп і петрушка — та огірки й кабачки. Насіння набираю на 12–15 гривень. Іще сотка — під картоплею. Посадковий матеріал маю свій. Але раз на два роки купую відро бульби якогось нового сорту, бо стара вироджується.

2006-го пенсіонерка витратила на дачу 110 грн. На наступну посівну відклала на 20 грн більше. Хоче посадити ранню суницю. На сотню флянців треба відкласти 35–50 грн. Картоплю Ніна Олександрівна посадить в середині квітня. В ґрунті багато вологи, тому бульба дасть кращий урожай. На одну сотку піде 3–4 відра посадкової картоплі — на 20–28 грн. А помідори можна садити і на початку травня. Хоча продавці на ринках радять почекати до 22 травня. Після цієї дати заморозків не буває.


Скільки коштує насіння в Києві


  Назва і вага упаковки Ціна, грн 
  Морква, 20 г  1–1,5
  Кріп, 5–10 г  05,–1
  Петрушка, 5–10 г  05,–1
  Помідори, 20–30 г  1–2
  Огірки, 30–40 г  1,5
  Гарбуз, 50–70 г  1,5
  Кабачки, 20 г  1–1,5
  Баклажани, 20 г  2
  Кукурудза, 70 г  2
  Буряк, 30–40 г  1,5–2
  Перець, 20 г  1–1,5
  Редиска, 20 г  1
  Часник, 50–100 г  2–3
  Цибуля, банка, 1 л  4–8
  Картопля, відро, 10 л  5–7


Найкраще купують троянди й лілії

— Трояндами торгую вісім років, — розповідає Ольга Потапова, 35 років. Вона стоїть біля зупинки приміських електричок Глеваха. — Поки що кущ коштує 10 гривень. Але мінеральні добавки дорожчають, тому доведеться піднімати ціну на 3–5 гривень. Інакше невигідно буде вирощувати саджанці.
Продавці часто плутають кольори квітів. Відрізнити кореневища квіткових рослин непросто навіть професіоналам.
— Торік узялася влаштувати на дачі розарій, — розповідає мешканка Виноградаря Дарія Соломка, 51 рік. — Купили 20 кущів троянд. Продавці казали, що дали по п"ять кущів різного кольору — білих, жовтих, червоних та рожевих. Я на ринку одразу їх і попідписувала, щоб не переплутати. Бо заздалегідь розпланувала, де які садитиму на своїй дачі під Фастовом. Але троянди виявилося червоними, і лише одна — біла.
Друга за популярністю — лілія. Їх продають по 2–4 грн за цибулину. Стільки ж коштують півники та тюльпани. Пакетик насіння кручених паничів, маків, майорів — по 1–2 грн.
Часто висівають трав"яний газон. Кілограм насіння трави коштує 50–70 грн. Його вистачить на 50 кв. м.

Зараз ви читаєте новину «На дачну посівну треба відкласти 150 гривень». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути