Середня зарплата в січні в порівнянні з минулим роком зменшилася на 10,8% — до 2722 грн. Торік у грудні вона становила 2994 грн, повідомляють на сайті Держкомстату.
— Останнім часом у державній статистиці подають завищені показники. Неправильно вираховують інфляцію, внутрішній валовий продукт, — каже керівник Українського банківського порталу Олексій Лупоносов, 31 рік. — Те, що Держкомстат визнав реальне зменшення заробітку, означає, що насправді ситуація — гірша. За чотири роки реальна зарплата зменшилася наполовину. Номінально зарплати залишилися майже такі, як 2008 року. Але тепер за них можна вдвічі менше купити. Ціни на основні групи товарів виросли в 2,5 раза, ліки подорожчали на 60 відсотків. Найманим працівникам коштів вистачає лише на фізичні потреби. Про хобі та духовні вподобання не йдеться. За моїми даними, середня зарплата начальника відділу банку чи страхової компанії в Києві— 2,8—3 тисячі гривень. А не 4 тисячі, як передає Держкомстат.
На думку Лупоносова, ріст зарплат стримують власники крупних приватних підприємств.
— Вони належать одним із найбагатших людей Європи. Кілька років тому створили профспілку працедавців. Після того зарплати найманих працівників застигли на місці. Завдяки цій профспілці крупні підприємства домовилися тримати зарплати на нинішньому рівні. Зменшилася плинність кадрів, бо платня всюди однаково невисока. Профспілок працівників майже немає. Вони залишилися тільки на заводах, і то в ручному режимі.
Коментарі