середа, 11 червня 2014 06:40

Кримчани працюють півроку

На підприємствах і в держустановах Росії працівників примушують купувати путівки до Криму. Якщо не погоджуються, переносять відпустку на осінь. Про це анонімно розповідають у Російському союзі туріндустрії. Так намагаються врятувати туристичний сезон на півострові й заспокоїти місцеве населення, для якого заробіток улітку є основним.

– 20 лет нам говорят, что сезона не будет. Это по всем новостям российским. В итоге ситуация сводится к тому, что полным полно отдыхающих, — каже 30-річний Артур із Ялти. Прізвища не називає. Здає житло відпочивальникам. Упевнений, що туристи приїдуть до Криму. — Ну, зароблю на тисячу доларів менше. Колись мої батьки здавали сарай. І нічого — в молодих пар користувався попитом. Їм аби ліжко було, — сміється. — Тоді ще житла прикупили, мені одна квартира дісталася. Ще на одну сам заробив. Зараз відпочивальники — нахабні збоченці. Кондиціонер давай, євроремонт.

За сезон — із травня по жовтень — заробляє щонайменше 150 тис. грн.

— Потім півроку живу на ці гроші. Ні в чому собі і своїм двом дітям не відмовляю. Їжа, одяг, гуртки. Раз на два роки їздимо родиною на два тижні до Італії. В ресторан ходжу не щодня, але можу собі дозволити часто. Й однієї квартири біля моря вистачить, щоб заробити на безбідне життя. У Криму не заробляє тільки лінивий. В сезон усі люди віддають житло туристам, самі живуть на дачах чи в гаражах. Один мій знайомий на полі за трасою обгородив чотири дерева дротом і причепив 5-літрову пляшку донизу горлечком. То в нього типу такий кемпінг із душем. Пускає туристів із рюкзаками і велосипедами ночувати. З одного бере 150 гривень на добу. Заробляє на голій землі більше, ніж я на квартирі біля моря з євроремонтом.

Раніше у травні Артур брав із відпочивальників 350–400 грн на добу. У серпні — 700. Нині туристів мало, здає квартири по 250 грн.

Зараз ви читаєте новину «Кримчани працюють півроку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути