Ексклюзиви
Середа, 06 червня 2007 17:33

Із кукурудзиння плетуть сумки

Автор: фото: Юрій МУРАХОВСЬКИЙ
  Сумки та сувеніри з кукурудзиння Наталя Томинець продає на ринку ”Юність” у Вінниці
Сумки та сувеніри з кукурудзиння Наталя Томинець продає на ринку ”Юність” у Вінниці

33-річна Наталя Томинець із села Вишково на Закарпатті плете сумки та брилі із сухого кукурудзяного листя.

— Мене моя бабка навчила, — розповідає жінка. — Я малою з нею сиділа й пробувала плести. Тяжко було крутити. Помню першу свою сумку. Така ж вона гарна була, а бабця заставили переробляти — і те не так, і те не до ладу.

Сумки з кукурудзиння на продаж Наталя Томинець плете 12 років. На одну витрачає день. За цей же час може зробити 10–15 сувенірів — мініатюрних кошиків, постолів, цукерниць або хлібниць.

— Кукурудзою засаджуємо півгектара городу, — розказує жінка. — Восени збираємо качани. Серпом обжинаємо стебла й складаємо у клуні. Потім у хаті цілу зиму з них листя патраємо. З 50 соток получається 20 мішків кукурудзиння, придатного для плетива. Заготовленого вистачає до літа.

Наталя сушить листя на горищі. Там завжди сухо, пояснює. Перед плетенням замочує кукурудзиння в гарячій воді. Розмоченим розриває на вузькі пасма. З них і плете.

— Сумки робимо різних фасонів, — продовжує жінка. — Для них чоловік вирізає з дошки всілякі шаблони, по ребру густо набиває цвяшків. Як плету, натягую кукурудзиння між цвяшками, потім виплітаю з пасем візерунки. Далі роблю ручки.

Замочує листя в гарячій воді і розриває на вузькі пасма

— У кого нема столярного верстата, наші сільські теслі обточать  дошку для нього за 5 гривень. Скільки маєш різних форм, стільки можеш наплести інакших сумок.

Готову сумку Наталя Томинець змочує розчином оцту й один-два дні сушить.

— Це щоб вибілити кукурудзиння, — пояснює майстриня. — Та й річ так служитиме довше. — Вона плете разом із мамою. За місяць виходить 50 сумок і 60–70 сувенірів.

Кукурудзяні сумки у вишківських селян скуповують оптом по 15 грн, а дрібні речі — по 1–2 грн. Вивозять товар у міста й продають удвічі дорожче. Цього року Наталя вирішила продати свої вироби сама. Стоїть у Вінниці на ринку "Юність":

— Тут моя молодша сестра живе, ото я й приїхала у Вінницю. На житло витрачаю небагато.

Сумки жінка продає по 25 грн, сувеніри — по 3–5 грн. За день уторговує 240–250 грн.

Зараз ви читаєте новину «Із кукурудзиння плетуть сумки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 5529
Голосування Як ставитеся до заміни паперових 1, 2, 5, 10 гривень на металеві?
  • Позитивно. Це світова практика
  • Негативно. Монети незручно носити
  • Потрібно йти до безготівкового розрахунку
  • Байдуже. За ці гроші зараз нічого не купиш
  • Це не першочергова проблема. Схоже на імітацію змін в країні
Переглянути