Харків'янин 37-річний Василь Колесник відкрив хімчистку і холодильник для зберігання хутряних виробів. На обладнання витратив понад 240 тис. грн.
— Обладнання купив дороге, німецьке. Знайомий хотів зекономити, взяв беушне, — розповідає Василь Володимирович. — Дві шуби "сіли", бо пароочисна машина дала збій. Мусив компенсувати вартість одягу власникам. У хімчистці шуби не тільки чистять, але й розчісують, обробляють антистатиком і засобом від молі.
Почистити дублянку чи шубу коштує від 600 грн до тисячі, пофарбувати — від 1,5 тис.
— Зараз масово несуть чистити хутряний одяг, бо люди звикли чекати, коли впаде перший сніг. Найбільші вороги шуб — їхні власниці й батареї. Одна приносить норкову. Хутро чисте, але смердить за кілометр. Виявляється, це жінка так виводила міль. Їй порадили у кишеню покласти цибулиння. Саму шубу вона склала вдвоє і всунула в поліетиленовий пакет. Без вентиляції хутро засмерділося. Інша клієнтка просила вивести пляму на рукаві. До цього сама пробувала позбутися її бензином і пральним порошком. Хутро на рукаві зіпсувала настільки, що порадив їй іти у швейне ательє й перешити шубу на хутряну жилетку. Після мокрого снігу чи дощу жінки вішають шуби біля батареї або просушують феном. Пересушені ворсинки стають крихкими й ламкими. Шуба скоро облисіє.
Одну з кімнат хімчистки Колесник переобладнав під холодильник для шуб. Приймає їх на зберігання із квітня по листопад.
— За місяць зберігання платять два проценти від вартості виробу. Якщо шубу здають на зберігання хоча б на півроку, даю 20 відсотків знижки на хімчистку. Торік одна харківська бізнес-вумен віддала на зберігання шиншилову шубу вартістю понад 100 тисяч гривень. Одяг перед тим застрахувала. Двох постійних клієнток втратив, бо чоловіки їм подарували холодильні камери для шуб, які можна встановлювати у квартирі. Такі коштують від 40 тисяч гривень.
Коментарі