Черкащанка 65-річна Ольга Микитюк у супермаркеті "АТБ" кладе в кошик шість апельсинів.
— Тут дешевші продукти, ніж в інших магазинах. Апельсини по 18 гривень, а не по 26. Фрукти тепер купляю раз на місяць. Пару тижнів тому взяла чотири мандаринки, — говорить.
У неділю в магазині багато пенсіонерів, жінок із дітьми. Беруть молочні продукти, крупи, макарони, консерви. До кас стоять довгі черги.
— Ми відказалися від усього, від чого можна було. Але дитина маленька. От узяли молока, хліба, крупи — 70 гривень. Літом це було б 50, — каже Наталія Козленко, 32 роки. Ходить по магазину з чоловіком Василем, 36 років, та 5-річним сином Назаром. — Малий іде в перший клас восени, то вже зараз почали купляти набір школяра. Більш-менш нормальний рюкзак — 600 гривень, форма — 700. А влітку, кажуть, більше тисячі коштуватиме.
— Родичі з-за кордону прислали гроші. То сьогодні скупилася на 200 гривень. Півроку тому ці продукти коштували б сотню. Взяла продукти на борщ, чай, фрукти, хліб. Раніше могли купити піцу або торт. Зараз — тільки найнеобхідніше, — говорить Наталія Соколова, 57 років.
10 гривень може коштувати хліб із травня, говорить заступник міністра аграрної політики Ярослав Краснопольський. Причина — подорожчання пшениці з 2,5 тис. грн/т до 4,5–5 тис., а також збільшення вартості обслуговування сільгосптехніки.













Коментарі