четвер, 13 вересня 2007 17:34

Для кредиту на трактор треба щомісяця заробляти 1,5 тисячі гривень

Фермер Олег Стасюк, 32 роки, із села Сатиїв Дубенського району на Рівненщині два роки тому придбав за 75 тис. грн білоруський трактор МТЗ-82 (тепер його ціна — 107,7 тис. грн). Купив на гривневий кредит під 18% річних.

— Орендую 500 гектарів поля, а техніки було обмаль, грошей — теж, — пояснює Стасюк. — Трактор потрібен був негайно. Тому й пішов у банк. Усю суму повернув за рік.

Олег Поліщук, 39 років, із Гощанського району Рівненщини теж брав трактор у кредит. Він орендує 250 га навколо села Посягва. Відбудував ферми колишнього колгоспу.

— Тримаємо 120 корів і сотню свиней, вирощуємо й овочі, — розповідає орендатор Поліщук. — Доки могли, вправлялися кіньми. Тепер маю кілька тракторів.

Перший внесок за трактор, 35%, заплатив готівкою. Ще 5 тис. грн віддав за його доставку. За трирічним кредитом щомісяця сплачував по 3 тис. грн. Щоб розрахуватися, продав десяток корів.

— На оформлення всіх паперів пішло два місяці, — скаржиться чоловік. — Вимагають свідоцтво про реєстрацію господарства, довідки про доходи, володіння землею, кількість і вагу худоби, урожай за останній рік. Усього — 22 документи. Їх видало обласне управління сільського господарства.

Покупці — приватні особи подають менший набір паперів: паспорт, ідентифікаційний код і довідку про доходи.

— Приміром, ви купуєте трактор ціною 35 тисяч гривень, — пояснюють в "Укрсоцбанку". — За п"ятирічним кредитом щомісяця треба погашати 837 гривень. Для отримання позики родина має отримувати дохід у півтори тисячі гривень на місяць. Повернете банку 50 тисяч.

В "Укрсоцбанку" відсотки за кредитами на сільгосптехніку нижчі за решту банків. Однак обов"язково вимагають оформити в заставу нерухомість. Сума позики — до 80% її оціночної вартості.

Кредити дають під заставу самих тракторів.

— Банки часто відмовляються позичати на дешеві китайські трактори: за кілька років вони можуть стати купою брухту, — говорить 28-річний Максим Дубинка, директор з маркетингу компанії "ПТС-Україна". Вона імпортує трактори зі Словенії. — От словенські міні-трактори "Агромеханіка" працюватимуть 20 років, але вони й дорожчі. Приміром, модель AGT-830 коштує 77,5 тисяч гривень. Якщо фермер не  зможе сплачувати кредит, такий тракторець не важко продати. Тому деякі банки кредитують лише покупку європейської сільгосптехніки.

У приватних осіб вимагають нерухомість у заставу

У "Надра Банку" теж вимагають у заставу нерухомість — квартиру, будинок чи виробничий об"єкт. Її вартість оцінює банк. Зате кредит обіцяють видати незалежно від доходів і походження трактора.

— Кредит даємо на строк до чотирьох років і для фізичних осіб, і для підприємців-фермерів, — пояснює Валентина Волошко, 27 років, в.о. директора департаменту "Надра Банку". — Однак власними коштами маєте сплатити перший внесок — 30 відсотків від суми кредиту. Погашати його можете щомісяця або сезонно. Скажімо, після продажу врожаю пшениці, цукрового буряка або худоби.

Сільгосптехніку вигідніше брати у кредит після реєстрації фермерського господарства, запевняє фермер із Рівненщини Олег Стасюк. Нині 8% від суми кредиту фермерам компенсує Український державний фонд підтримки фермерських господарств. Гроші виплачують після повернення позики. Для цього треба подати в обласне управління копію угоди про надання кредиту. Стасюку таким чином повернули 16,5 тис. грн. Олег Поліщук отримав назад 6 тис.

Умови кредитування на покупку сільгосптехніки


 Назва банку Річні відсотки
грн
Річні відсотки
дол.
Річні відсотки
євро
Макс. строк, років  Обов"язковий початк. внесок  Одноразова комісія, додаткові умови 
 Райффайзен- Банк Аваль  17  11 11   3  30%  1%
 Приватбанк  20*  —  —  4  0%  1%
 Фінанси та кредит  17–21  12–15  12–15  4  30%  2%
 Укргазбанк  17  13  12  5  20%  1%
 Кредобанк  17  13,5  12,5  5  10%  1,75%
 Надра Банк**  19*  —  —  4  30%  2%
 Укрсоцбанк**  15  13,5  12  7  0%  0,99% за відкриття рахунку, 1% за дострокову сплату

* лише за програмою "Агрокредит"; ** для приватних осіб — лише під заставу нерухомості

дані: Інтернет-сайти банків

Скільки коштують нові трактори, грн

міні-трактор "Еней-200" (Україна)    25 000
міні-трактор "Донфенґ" (Китай)    27 500
ХТЗ-2511 (Україна)     32 820
міні-трактор КМЗ-12 (Росія)    37 100
міні-трактор AGT-830 (Словенія)     77 500
МТЗ-82 (Білорусь)    107 720

Зараз ви читаєте новину «Для кредиту на трактор треба щомісяця заробляти 1,5 тисячі гривень». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути