Вівторок, 25 грудня 2007 17:56

Дегустації влаштовують у винних погребах

Автор: фото: Сніжана РУСИН
  Туристи з Угорщини приїхали у винний погріб ”Старі підвали”, що в Берегові. Господар Олександр Якоб (зліва) пригощає туристок Ольгу (в центрі) та Елену вином ”Мюлер Тургау”
Туристи з Угорщини приїхали у винний погріб ”Старі підвали”, що в Берегові. Господар Олександр Якоб (зліва) пригощає туристок Ольгу (в центрі) та Елену вином ”Мюлер Тургау”

Три десятки винних погребів та дегустаційних залів Закарпаття запрошують дегустувати вина. Пропонують 7–10 сортів.

Найдавніші винні підвали заховані під руїнами замку в Середньому — між Ужгородом та Мукачевим. У підземних галереях дубові бочки зберігаються з XVI ст. Туристам подають найвідоміші — "Спокусницю", "Троянду Закарпаття" й "Оксамит України". Та спершу екскурсія підземеллям. З однієї особи беруть 30 грн у будні та 34 — у вихідні.

На Закарпатті є приватні погреби. Годинна дегустація в залі "Шардоне" в Ужгороді коштуватиме 40 грн.

— Вартість квитка встановили виходячи з вартості вина, що подаємо, — пояснює Олександр Ковач, 37 років, власник дегустаційної зали "Шардоне". — Туристам подаємо дорогі марки. Наприклад, "Троянду Закарпаття" 1986 року. Пляшка на 0,7 літра коштує 140 гривень.

Починають дегустацію білими сухими сортами. Далі подають червоні сухі та напівсолодкі. Завершують десертними — білими та червоними. До вин подають закуски. Щоб перебити смак різних сортів напоїв, пропонують закушувати погачами — сирними булочками, підсмаженими сухарями, гарбузовим насінням, сиром і горіхами.

Винороб із райцентру Берегове Олександр Якоб, 57 років, тримає погріб "Старі підвали". Дегустації влаштовує біля бочок.

— Пропонуємо шість сортів, серед них унікальні — "Мюлер Тургау", "Мускат Оттонель", "Сереска зелена", — каже Якоб. — Із однієї людини просимо по 35 гривень. Крім дегустації, демонструємо виробництво. Пізніше даємо куштувати напої.

До Якоба приїхали туристи-іноземці. Наливає їм сухе вино"Мюлер Тургау".

— Такого сорту я зроду не куштувала, — каже Ольга, туристка з Угорщини. — Терпкувате і трохи кисле.

— Це давній сорт, — пояснює Якоб. Він хоче відродити його.

Літр закарпатського вина продають по 20–140 грн.

— Ціна залежить від сорту та витримки, — пояснює винороб Володимир Райчинець із села Нижній Коропець Мукачівського району. — Літр мого "Кагору" коштує 30 гривень, "Цвайгельту" — 35, "Мускату" — 40.

Пляшка вина з погреба — 50-річного Василя Анталовського, з Бобовища.

— Оцінюю їх залежно від строку витримки та методу виготовлення, — пояснює чоловік. —  Білі мускатні сорти хороші й на першому-другому році життя. Але пік їхнього зберігання припадає на четвертий. Деякі вина тримають до десяти років. Найкраще витримувати червоні вина — "Каберне Совіньйон", "Сапераві північне", "Голубок", "Шардоне", "Трамінер рожевий".

Зберігати вино радять у бочках або  пляшках.

— У жодному разі не можна наливати в пластик, — застерігає Олександр Ковач. — У скляній пляшці воно вистоїть багато років.

Ковач очолює Спілку приватних виноградарів і виноробів  Закарпаття. За півроку установа планує видати винну карту області.

— Організовуватимемо винні тури приватними погребами області, — розповідає Олександр. — Сюди буде включено харчування та проживання на обійсті винороба. За кожен маршрут туристи відвідуватимуть п"ять погребів.


Скільки коштує літр закарпатського вина


Білі сухі    25–30 грн

Іршаї Олівер, Леанка, Рислінг, Мерло

Білі напівсухі     30 грн

Королівська Леанка, Рислінг, Шашла, Біанка

Напівсолодкі та десертні    40 грн

Мускат Оттонело, Чорний доктор, Цвейгельт, Кагор

Марочні     70–140 грн

Каберне Совіньйон, Троянда Закарпаття, Біанка

Зараз ви читаєте новину «Дегустації влаштовують у винних погребах». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 174
Голосування Хто виграє футбольне Євро-2020/21?
  • 1) Франція
  • 2) Іспанія
  • 3) Німеччина
  • 4) Англія
  • 5) Італія
  • 6) Португалія
  • 7) Бельгія
  • 8) Нідерланди
  • 9) інша збірна
Переглянути