четвер, 04 січня 2007 15:16

Де позичити гроші після свят

По закінченні новорічних святкувань люди влізають у борги. Після святкової лихоманки грошей залишається мало або й зовсім не лишається. У борг не дадуть навіть найуспішніші друзі: вони теж святкували. Доводиться використовувати кредитну картку, закладати речі в ломбарді чи ризикувати з лихварями.

Велику суму можна позичити в банку. Простіше це зробити в тій фінансовій установі, з якою співпрацює ваша організація. Якщо, крім зарплатної, маєте кредитну картку — позичите в банку до п"яти тисяч доларів під 1–4% на місяць. Можна укласти угоду, що проценти та часткове погашення кредиту вираховуватимуть із зарплати. Щомісяця маєте сплатити 5–10% від суми кредиту. Заставляють переважно нерухомість. Оформлення триватиме до трьох днів.

— Торік мені дуже захотілося поїхати за кордон, — згадує 30-річна киянка Оксана Нестеренко. — Це було саме після Нового року. Із чоловіком взяли в банку кредит, залишили в заставу трикімнатну квартиру на Оболоні і поїхали на тиждень до Єгипту. З точки зору сімейного бюджету це був просто злочин. Але відпочили по-королівськи. На подорож витратили дві тисячі доларів. Щоправда, виплачували їх аж до травневих свят.

За новенький плаский телевізор, який коштував 800 доларів, дадуть 300

Найшвидше можна отримати позику в ломбардах. За 10 хвилин техніку чи коштовності оцінять, складуть контракт-розписку і виплатять гроші. Краще здавати золото. У столичних ломбардах цей метал має фіксовану ціну — 58 грн за грам. 75% того, що закладають у ломбардах, — коштовності. Техніку оцінюють приблизно. За новенький плаский телевізор, який коштував $800, дадуть $300, а за 600-доларовий ноутбук — $200. Середня процентна ставка в ломбардах — 13% на два тижні. Якщо не викупите річ за місяць, втратите її назавжди.

— Мені терміново потрібні були гроші, — розповідає Артем Богунян, 28 років, із Черкас. — Я відніс до ломбарду триграмовий золотий ланцюжок. За нього дали трохи більше 150 гривень. Так вийшло, що і гроші витратив, і ланцюжок не викупив. Шкода, бо його мені тато на повноліття подарував.

У столиці працюють також авто-ломбарди. Гроші в них видають після оцінки автомобіля. При собі треба мати паспорт та водійські права, документи на автівку. Оцінять машину приблизно на 30–40% від її реальної вартості. І платити доведеться 10–50 коп. у день за кожну сотню позичених грошей.

Найризикованіше брати в борг у лихварів. У газетах трапляються оголошення такого змісту: "Позичу гроші від $100 до $10 тис. Низькі проценти. Без залогу".

— Колись я повівся на таке оголошення: хотів машину купити, а закладати житло в банку побоявся, — розповідає 26-річний киянин Борис. — У якійсь конторі на околиці міста мені дав підписати договір здоровенний амбал. Контракт був недобре структурований. Не було пунктів і поділу на рубрики. При поганому освітленні було тяжко розібрати дрібний текст. Мене охопила така паніка й погане передчуття, що я просто звідти втік.

Міліція вважає: найкраще, що можна зробити перед підписанням угоди з лихварями, — вибачитися, пояснити, що передумали, й піти. Адже такий контракт може мати неточності, які обійдуться дуже дорого.

— Колись до нашого відділка потрапив такий контракт, — розповідає 23-річний Олександр, лейтенант столичної міліції. — Це було одне складнопідрядне речення на цілу сторінку. У мене товариш — юрист. Я дав йому прочитати цей "контракт" — нормальна людина в ньому не розбереться. В одній його частині зазначалося: якщо позичальник не виплатить гроші вчасно, сума боргу подвоїться. Тобто якщо ви взяли 100 доларів і до першого числа виплатили хоча б на долар менше, то вже другого будете винні 201 долар, ще й відсотки.

Правоохоронці кажуть, що не всі приватні оголошення небезпечні. Є люди, які так заробляють. Але ризик натрапити на шахраїв великий.

Зараз ви читаєте новину «Де позичити гроші після свят». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути