пʼятниця, 17 липня 2009 10:20

Цукор може подорожчати наполовину

Восени підскочать ціни на крупи — гречку та пшоно.

— 2008-го тонна гречки коштувала оптом 3 тисячі гривень, значно дешевше, ніж у минулі роки. Цьогоріч сільгоспвиробники скоротили посівні площі під цією культурою на третину, — розповідає експерт Української аграрної конфедерації Єлизавета Малишко, 37 років. — Їм вигідніше сіяти сою або рапс. До того ж урожайність гречки та проса погана.

Від початку року ціна на гречку зросла на 35%. Наприклад, столичні супермаркети мережі "Фуршет" продають фасовану крупу не дешевше 5 грн/кг. Восени вона подорожчає на 0,75–1 грн, передбачає Малишко. Пшоно — на 10%. Поки що кілограм цієї крупи можна придбати за 3–3,50 грн. Ціна на інші крупи підвищиться на 5–7%.

Сталою залишиться вартість кукурудзяної крупи. Бо Україна має значні торішні запаси, пояснює експерт.

Дорожчає і цукор. Гуртові склади відпускають його по 5,3 грн/кг, що на 40–60 коп. дорожче, ніж у червні. Улітку попит завжди збільшується. Однак цьогоріч цукрового буряка зберуть менше.

— Із нього вироблять не більше 11 мільйонів тонн цукру, проти торішніх 13 мільйонів, — прогнозує директор консалтингової агенції "ААА" Сергій Наливка, 41 рік. — У липні–серпні ця продукція може подорожчати на гуртових базах до 6,5 гривні за кіло. До зими цукор у крамницях може зрости в ціні наполовину.

Зараз ви читаєте новину «Цукор може подорожчати наполовину». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути