Понеділок, 25 жовтня 2010 21:56

Цукор дорожчатиме через неврожай

У розпал сезону цукроваріння заводи підвищують ціни на цукор.

— Народ поголовно кинувся брати на запас, — розповідає Олександр Загородько, 38 років, із райцентру Прилуки Чернігівщини. — Сусіди підбили гуртом найняти "газельку". Поїхали на цукрозавод у Линовицю, це в нашому районі. Хто два мішки брав, а хто й по п'ять. Оптом один дають по 370 гривень. А з першого листопада нібито буде нова ціна — 400.

Цього року в Україні недорід цукрового буряку. Тому й ціна зростає, коментує Марія Колесник, 34 роки, із консалтингової агенції "ААА".

— 2010-го буряка посіяли наполовину більше за минулий рік — 450 тисяч гектарів. Але десята частина посівів пропала. Приміром, на Полтавщині після спеки лили дощі. Коренеплоди погнили. На деяких полях буряк узагалі не збирали. Цукристість теж невисока. Ми прогнозуємо, що цього року наварять 1,2 мільйона тонн "піску". У кращі роки виробляли понад 2 мільйони. Ціна зростатиме. До якого рівня — про це можна буде говорити після завершення сезону, — каже Марія Колесник.

Поки що цукрозаводи відпускають товар оптом по 7,2–7,5 тис. грн/т. У роздріб продають цукор із націнкою 20% і вище.

Зараз ви читаєте новину «Цукор дорожчатиме через неврожай». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода