четвер, 18 січня 2007 16:26

Біля метро з"явилися "парні" грабіжники

— Дівчино, це не ви загубили? — запитує незнайомий молодик у підземному переході біля столичної станції метро Політехнічний інститут.

Показує пакетик з акуратно складеними грішми. На них написано — 1500 грн.

— Ні, не я.

— Хтось загубив. Давайте зачекаємо тут — може, шукатиме.

Я вирішила постояти, бо його зовнішність довіри не викликала. Думаю, а раптом собі забере. Стоїмо хвилини дві. У цей час хлопець весь час повертався так, щоб не можна було розгледіти його обличчя. І розповідає про те, скільки разів його обкрадали.

— Ну, що ж, нікого немає, — каже. — Поділимо порівну. Буде нам компенсація за те, як нам гроші не повертали. Ходім за отой будинок, — показує на будівлю банку, — там поділимо.

Така логіка мені не сподобалася.

— Ні, залишай собі. Я чужих грошей не братиму.

— Ну й дурепа, — сказав молодик і пішов геть.

— Ти все правильно зробила, — переконує знайомий майор столичної міліції 35-річний Андрій. — Знаєш, чим би закінчилося? Є три варіанти. Перший — за тим будинком тобі банально дають по голові й забирають усе, що маєш при собі. Другий варіант: коли ділите гроші, до вас підходить молодик і каже, що то він їх господар. Заявляє, що ви їх у нього вкрали, а в пакетику не вистачає 500 доларів. Є ще третій варіант — театралізований. "Хазяїн" приводить людей у міліцейській формі і здіймає ґвалт. На місці пишуть "липовий" протокол про пограбування. Щоб не заводити справи, пропонують заплатити. Сума "відкупу" залежить від того, як ти виглядаєш — бідно чи заможно. Найчастіше це ті ж 500 доларів.

Пари грабіжників "гастролюють" у межах двох-трьох кварталів протягом кількох днів і потім змінюють район. Андрій говорить, що останнім часом "парних" шахраїв не було чути. Очевидно, з"явилися знову.

Психолог Марина Новікова, 28 років, зазначає, що такі грабіжники перш за все хороші психологи:

— Вони найчастіше чіпляються до жінок. Бо ті швидше починають співчувати розповідям про викрадені гроші. Шахраї використовують тонкий психологічний прийом — змушують людину тричі сказати "так". Наприклад: "Давайте почекаємо, може хазяїн знайдеться. Добре?" Ви відповідаєте "так". "Вас колись теж, напевне, грабували?". Ви знову погоджуєтеся. "Ви не проти, якщо ми гроші поділимо?". Небагато людей відмовиться від цього, і ви знову кажете "так". Тут "включається" психологічний механізм і на наступне запитання. Якщо людина тричі відповіла "так", вона не може сказати "ні". Тому коли молодик пропонує: "Давайте підемо туди-то і поділимо гроші", — ви автоматично кажете четверте "так".

Зараз ви читаєте новину «Біля метро з"явилися "парні" грабіжники». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути