Із банківського депозиту киянина Дмитра Лисиці, 62 роки, зникли 20 тис. грн.
— У мене такий вклад, що можна поповнювати і знімати гроші в будь-який час. Користуюся два роки. У липні я взявся порахувати, скільки поклав і скільки зняв у банку. Так і виявив недостачу. Іду в банк на вулиці Маршала Тимошенка, беру виписку по рахунку. По виписці, гроші знімали 12 разів. А по моїх записах, я знімав гроші дев'ять разів. Касирка давай мене запевняти: "Це ви самі зняли", — розповідає Дмитро Лисиця.
Він написав заяву начальнику відділення банку. Отримав відповідь, що гроші могли зникнути через технічні збої. Банк обіцяв провести перевірку. За чотири місяці коштів не повернули.
На інтернет-форумах Дмитро Лисиця знайшов відгуки інших вкладників. В "Імексбанку" зник вклад на $52 тис. В іншій фінустанові — на $160 тис. Найчастіше скаржаться на великі фінустанови.
— Якщо вклад не повертають вчасно, пишіть заяву на ім'я керівника відділення про повернення депозиту. Відправте її цінним листом з описом вмісту і повідомленням про вручення. Або ж занесіть самі в канцелярію банку. Там мають поставити вхідний номер і резолюцію адміністрації, — розповідає київський правозахисник, доктор права Іван Боднарук, 39 років.
У його клієнта торік зник вклад на 10 тис. грн.
— Ми не стали довго чекати. Написали заяву в прокуратуру, що банк незаконно користується коштами вкладника. Посилалися на статтю 190 Кримінального кодексу — шахрайство. До цієї заяви додали копії договору про відкриття вкладу, квитанції про внесення коштів. Також — виписку з банку про стан рахунку, завірену круглою печаткою, і довідку про обіг коштів на рахунку. Банк її видає за вимогою. Одночасно написали позов у суд, додали копії тих же документів.
— За кілька днів банк повернув гроші. Вибачалися, розказали, що провели перевірку і виявили винного оператора, який перевів гроші в іншу область. Ще й заплатили 40 тисяч гривень відступних, щоб ми забрали заяву із суду та прокуратури. Вони таких справ бояться. Це — антиреклама.
У квитанції можуть вписати меншу суму
Перед відкриттям депозиту клієнт має перевірити працівника, який оформляє договір. Він повинен мати доручення банку на оформлення договорів.
Клієнту видають договір банківського вкладу. У ньому зазначають суму вкладу, строк повернення та відсотки прибутку. Гроші вносять у касу. Касир повинен видати квитанцію про внесення грошей на рахунок. Треба перевірити суму. Касир може вписати меншу.
5
років ув'язнення присудять працівнику банку, який забрав кошти вкладника, за статтею 190 Кримінального кодексу.
Коментарі