Ексклюзиви
четвер, 08 грудня 2011 11:19
Микола Несенюк
Микола Несенюк
Микола Несенюк

Навіщо Кличку ризикувати здоров'ям

Черговий бій українського боксера Володимира Кличка не відбудеться через стан здоров'я спортсмена. Інформація цікава, як на мене, зовсім не зі спортивного боку. Бокс, яким займається Кличко, річ досить довільна. Домовилися — побилися. Не домовилися — так і буде. Це вам не фінальний матч Кубка світу з футболу, який у більшості його учасників буває раз у житті й пропустити його з причини нездужання — драма всіх днів. Таких двобоїв у Кличка, коли він забажає, може бути ще чимало.

Варто звернути увагу на інше. На те, що спортсмени, навіть такі як брати Клички, котрих природа обдарувала богатирською силою, теж люди. Це в рекламних плакатах і глянцевих інтерв'ю великі спортсмени мають вигляд взірця досконалості, насамперед, із фізичної точки зору. Їхні чудово складені фігури добре підходять для рекламування всього, що можна вдягнути на людину.

Але ж брати Клички — не манекени, хоча багато хто їх так сприймає, і не живі машини для здобуття боксерських перемог. У них теж може щось боліти, і не лише через травми, завдані їм під час боїв і тренувань. Гадаю, що хвороба молодшого із Кличків стане доброю нагодою для того, щоб переглянути погляди на спорт, які склалися останнім часом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Володимир Кличко після операції п'є антибіотики та знеболювальне

За допомогою методик радянської спортивної науки були підготовлені сотні світових та олімпійських чемпіонів. Ця наука стверджувала, що продуктивний вік спорту найвищих досягнень — до 30 років. Досягнувши його, спортсмен має поступитися на арені змагань молодшим колегам. Так у ті часи в основному і робили. За невеликим винятком радянські атлети закінчували активні тренування та виступи до 35 років, а часто і раніше. Фізіологія, нічого не вдієш.

Володимиру Кличку тепер 35. Усе, що було можна виграти на спортивній арені, він вже давно виграв. Який сенс піддавати ризику здоров'я вже не юного спортсмена? Заради надцятого чемпіонського пояса, який нічого не додасть до слави і репутації боксера?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бій Володимира Кличка з Мормеком може відбутися в березні

Вирішувати, звісно, Володимирові Кличку. Та не слід забувати, що відсутність чемпіонів із боксу у Сполучених Штатах, які впродовж усього минулого століття були світовими лідерами в цьому виді спорту, стала наслідком катастрофічного стану здоров'я колишніх чемпіонів. Насамперед, легендарного Мухаммеда Алі. А в США здоров'я — понад усе. Може природа, яка дала Володимирові Кличку унікальні фізичні здібності, попереджає сьогоднішнім нездужанням і Володимира, і його старшого брата?

Зараз ви читаєте новину «Навіщо Кличку ризикувати здоров'ям». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути