Експерт заявив, що Україні потрібно сформувати пропозиції про зміни в законодавстві, які дозволять залучати до України трудових мігрантів з інших країн.
"Україні потрібно наслідувати польський досвід із залучення трудових мігрантів, але робити це з розумом, щоб сюди не пішла навала людей. Нам потрібно сформувати пропозиції про зміни в законодавстві, які дозволять залучати до України трудових мігрантів з інших країн", - каже виданню "Укрінформ" президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стало відомо, як зросте зарплата українських заробітчан у Польщі
Експерт розповів, що в 20 столітті з Польщі емігрували 2,5 млн поляків. З Румунії - 3,5 млн людей, Литви - 3,2 мільйона людей до 2,5 млн і населення постійно скорочується навіть зараз . В Болгарії 2,1 млн населення країни жили в еміграції. За прогнозами ООН, до 2050 року населення Болгарії скоротиться на 27%" .
"Відтік населення з цих країн відбувався не через військові дії або економічну кризу, а через великий розрив у доходах між жителями країн східної та західної Європи. У Польщі підійшли до питання дуже виважено і обрали лише шість країн, з яких хотіли б залучати працівників — Україна, Білорусь, Молдова, Вірменія, Грузія та Росія", - пояснив Воскобойник.
Україна може залучати мігрантів з різних країн. Про це в інтерв'ю журналу "Країна" розповів економіст Андрій Гайдуцький. "Перша група - держави СНД, переважно авторитарні. Їх населення вільно знає російську мову і може легше знайти роботу в Україні .Друга - країни арабського світу. Там традиційно висока народжуваність і сильна еміграційна мотивація.
Коментарі