Поблизу села Хмельницьке Горохівського району на Волині відкрито завод органічних добрив. Сировиною для унікального в Україні підприємства став курячий послід із сусідніх птахофабрик.
200 працівників робитиме екологічно чисте біологічно активне органічне добриво "БіоПроФерм". Виробничі потужності розраховані на випуск 20 тис. т продукції на рік. Окрім органічних складників, добриво містить азот, фосфор, калій, кальцій і низку мікроелементів. Підприємство виготовило першу партію продукції і випробувало на місцевих полях. Курячий послід збиратимуть із навколишніх ферм фірми "Курчак".
У сусідньому місті Нововолинськ заклали ще одне підприємство. Там перероблятимуть гірничу породу з місцевої вугільної шахти. Виготовлятимуть облицювальну плитку, що імітує цеглу.
— Гірничу породу перемелюватимуть і добавлятимуть до глини. Тут є її великі поклади, — говорить директор шахти "Нововолинська" Іван Костик, 47 років.
Зразки тутешньої сировини досліджують італійські експерти. Якщо глина придатна для виготовлення плитки, іноземці вкладуть у проект $25 млн.
Нове підприємство планує звести в Камінь-Каширському районі німецька компанія "Кромберг енд Шуберт Україна", що спеціалізується на виготовленні бортових електрокабельних мереж для автомобілів "мерседес", БМВ і "ауді". Завод стане допоміжним для підприємства поблизу Луцька. На ньому нині працюють 2,5 тис. лучан, із конвеєра сходить 1,5 тис. комплектуючих на добу.
Коментарі