Ексклюзиви
Середа, 08 жовтня 2008 07:11

Свідків ховають у кімнату з відеокамерами

Апеляційний суд Івано-Франківської області вперше в Україні розпочав програму захисту свідків та потерпілих у кримінальних справах, пов"язаних із торгівлею людьми та зі злочинами організованих бандитських груп.

В обласному та міському судах облаштували окрему кімнату з відеокамерами. Зображення людини, яка дає свідчення, виводиться на монітор. Він розміщений у залі суду. На екрані під час процесу з"являється розмитий силует. Голос змінений. Не зрозуміло, хто говорить — чоловік чи жінка. Справжнє  зображення бачить на своєму моніторі тільки суддя, який веде процес. Він чує той же спотворений голос.

— Українським законодавством захист свідків передбачено, але механізму його реалізації поки що немає. Тому не лише свідки, а й потерпілі та обвинувачувані, які співпрацюють з правоохоронними органами, бояться за своє життя і не бажають говорити, — каже Павло Гвоздик, 50 років, голова Апеляційного суду Івано-Франківської області.

— Аби давати свідчення, мені не обов"язково було навіть заходити до залу суду, — розказує Мар"яна, 30 років, із Городенки. — Якби не було такого способу, я  нізащо не свідчила б.

Скільки коштує система, в суді не кажуть.

— По світу багато продуманих систем, як оберігати й захищати людей у суді. В Україні це все діє на примітивному рівні. Свідку на голову одягають маску й так опитують. Хіба в такому випадку можна гарантувати його безпеку? — розповідає  Гвоздик. — Наше нововведення ще й вирішить проблему контактів здорових людей і хворих. Серед злочинців або свідків часто є хворі на туберкульоз чи інші недуги.

За новітньою системою захисту, в обласному суді Франківська провели п"ять засідань. У планах суддів ввести в процес електронну систему, яка  контролювала б документацію та призначала суддів на процеси без втручання людини.

Зараз ви читаєте новину «Свідків ховають у кімнату з відеокамерами». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 380
Голосування 31 жовтня, Усик - Чисора. Як закінчиться бій?
  • 1) перемогою Усика за очками
  • 2) перемогою Усика нокаутом
  • 3) перемогою Чисори за очками
  • 4) перемогою Чисори нокаутом
  • 5) нічиєю
Переглянути