Ексклюзиви
Субота, 05 липня 2008 07:09

Чорнобурки ховають їжу від лелек

Автор: фото: Олена ВЛАСОВА
  Завідувач сектора хижих звірів Рівненського зоопарку Петро Свиридон обережно тримає новонароджене лисеня за шкіру
Завідувач сектора хижих звірів Рівненського зоопарку Петро Свиридон обережно тримає новонароджене лисеня за шкіру

У Рівненському зоопарку вперше народилося двоє сріблясто-чорних лисенят. Малюки живуть в одному вольєрі з батьками.

— Це хлопчик і дівчинка. Самичка агресивніша за брата, — розповідає 39-річний Петро Свиридон, завідувач сектора хижих звірів. — Вони лякливі. Коли бачать людей, ховаються в темний ящик у клітці. Не вилазять звідти, доки небезпека не мине.

Щоб дістати малюків із вольєра, Свиридон палицею заганяє дорослих хижаків у спеціальний бокс. Лис-батько голосно гавкає й кидається на ґрати.

— Бач, не відступає. Палицю мені погриз, — показує. — Лиси нервові, можуть боляче вкусити.

Свиридон обережно тримає лисеня за шкіру. Тварина намагається подряпати його пазурами. Коли малюків повертають до вольєра, батьки  заспокоюються і перестають скавучати.

— Нікому в руки брати малюків не дозволяю. Якщо лисиця відчує запах людини, може розірвати потомство, — попереджає Петро Свиридон. — До мене тварини вже трохи звикли, тому не сприймають як ворога.

Чоловік раз на добу годує хижаків свіжою яловичиною, кониною та сирими яйцями. Лиси одразу ховають їжу в потаємних кутках.

— Це щоб лелеки не з"їли, — сміється. — Вони тиняються парком і заглядають у вольєри. Нещодавно обібрали борсуків — витягнули їхній обід довгими дзьобами.

Сріблясто-чорні лиси родом із Північної Америки. У неволі їх розводять задля дорого хутра.

— Пару чорнобурок нам подарував Київський зоопарк, — додає Свиридон. — А малят, коли підростуть, напевно обміняємо на інших звірів.

У природі лиси рідко живуть понад 10-15 років. Більшість із них гине від хвороб, голоду та в бійках із родичами. А в зоопарку хижаки можуть прожити до 25 років.

Зараз ви читаєте новину «Чорнобурки ховають їжу від лелек». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода