Пільги в оплаті житлово-комунальних послуг може мати кожна сім"я, що віддає за комуналку понад 20% середньомісячного загального доходу. Для пенсіонерів — 15%. Також на субсидію мають право особи, які потрапили під скорочення на роботі через економічну кризу, — каже начальник Львівського міського управління соціального захисту Наталя Федорович.
Як оформити субсидію?
— Треба звернутися до райвідділу соціального захисту. Із собою мати декларацію про доходи за попередні шість місяців та майновий стан усіх, хто зареєстрований у помешканні, паспорти всіх членів родини, відомості про житлову площу та комунальні послуги. Ті, хто потрапив під скорочення, можуть подавати сукупний дохід своїх сімей не за шість місяців, а за три. Враховується розмір допомоги з безробіття від центру зайнятості.
На який термін надають субсидії?
— На шість місяців. Якщо ж подали довідку про дохід за три місяці, то й субсидія назначатиметься на три місяці.
Що робити людині, яка потребує субсидії, але за законом не підпадає під жодну з категорій?
— Слід звертатися до спеціальних комісій, які працюють у кожному районі міста. Траплялися випадки, коли субсидії призначали родинам, в яких, на перший погляд, немає жодних підстав. Наприклад, сім"я купила квартиру в кредит і тепер опинилася у скрутному становищі. До речі, окрім державних субсидій, у Львові є ще й муніципальні, які покриваються з місцевого бюджету. На такі мають право ветерани та інваліди УПА, політичні в"язні та їхні вдови, родини, що мають у складі більш як двох інвалідів, інваліди по зору І–ІІ групи, діти-сироти. Торік муніципальні субсидії отримали 595 заявників.
Коментарі