пʼятниця, 21 грудня 2007 18:20

Безкоштовно шенгенську візу отримають 14 категорій українців

Автор: фото: Ігор ХОМИЧ
  Підприємці Галина Боровка і Василь Демко розмовляють біля польського консульства у Львові. У Галини вже є крайова віза. Прийшла до консульства ознайомитися з новими правилами перетину кордону. Фото зроблене 21 грудня об 11.00
Підприємці Галина Боровка і Василь Демко розмовляють біля польського консульства у Львові. У Галини вже є крайова віза. Прийшла до консульства ознайомитися з новими правилами перетину кордону. Фото зроблене 21 грудня об 11.00

"При видачі польських віз досі ми ставилися до українців дуже ліберально, але зараз суворіше вивчатимемо їхні документи. Бо тепер ваші громадяни потраплятимуть уже не просто в Польщу, а в Шенгенську зону", — каже генеральний консул Польщі у Львові Вєслав Осуховський.

Із 1 січня 2008 року Республіка Польща ввійде до Шенгенської зони. Від 21 грудня польські консульства почали видавати українцям шенгенські візи. Цей документ, дійсний щонайбільше 90 днів, дозволить нашим громадянам вільно пересуватися країнами зони.

49-річна Галина Стадник із Мостиська три-чотири рази на тиждень їздить до Польщі — возить на продаж цигарки й алкоголь. Хвилюється, бо не знає, чи вдасться їй отримати візу нині.

— Досі в анкеті я писала, що хочу поїхати в Польщу на закупи, — розповідає Галина Ярославівна. — Не знаю, чи тепер таке пройде. Кажуть, зараз багато документів слід здавати, а раніше обходилося копіями закордонного та внутрішнього паспортів.

Мультимедійну візу Галині видавали безкоштовно. За шенгенську жінка повинна заплатити 35 євро. Якщо отримає відмову, гроші їй не повернуть.

Галина Стадник живе за 10 км від польського кордону. Можливо, як мешканка прикордонної території могла б відвідувати Польщу без візи. Однак угоду про правила місцевого прикордонного руху Україна та Польща поки що не підписали.

— Ще не вирішили, якою має бути протяжність зони, — каже генеральний консул Вєслав Осуховський. — Є пропозиції зробити 30 кілометрів, 50 і навіть сто. Але тоді б увесь Львів без віз до Польщі їздив, — усміхається чоловік.

Аби отримати шенгенську візу, слід подати візову анкету, закордонний та внутрішній паспорти, ідентифікаційний код, довідку з місця роботи про заробіток і посаду, копію трудової книжки, документи про наявність фінансів, поліс медичного страхування. Окремі категорії віз вимагають і низку інших документів. Наприклад, туристична — лист польського туристичного бюро, з яким співпрацює місцевий туроператор, із підтвердженою резервацією й оплатою.

Осуховський повідомив, що 14 категорій українців звільнять від оплати за шенгенські візи. Це найближчі родичі громадян Польщі, члени офіційних делегацій, уряду та парламенту, Конституційного та Вищого судів, учні, студенти, викладачі, які їх супроводжують, неповносправні особи, люди, які мусять терміново виїхати на територію через особисті проблеми (на операцію, лікування тощо), учасники міжнародних спортивних, культурних та наукових заходів, а також офіційних програм обміну, організованих містами-побратимами, журналісти, пенсіонери, водії, які перевозять товари на міжнародних рейсах, працівники залізничних поїздів, діти до 18 років.

Окрім шенгенських, польське консульство видаватиме крайові візи. Вони безкоштовні та довгострокові, дійсні лише на території Польщі. Їх можуть отримати три категорії громадян: ті, які їдуть на роботу, студенти та подружжя, коли чоловік або дружина — громадянин Польщі.

Консул закликає українців чесно заповнювати документи.

— Порушник уже не зможе в"їхати ні до Польщі, ні до іншої країни Шенгенської зони, — запевняє Осуховський. — Будьте відвертими і спробуйте переконати працівника консульства, що вам справді потрібно в"їхати на територію нашої держави. Бо коли людина хоче виробити туристичну візу на 90 днів, а у графі "місце праці" пише "безробітна", — це аж ніяк не має правдоподібного вигляду.

Осуховський зазначив: українські заробітчани, які працюють у Польщі нелегально, матимуть проблеми з отриманням віз.

Аби перетнути польський кордон, українцям слід мати при собі щонайменше 300 злотих та 100 злотих з розрахунку на один день перебування у Шенгенській зоні.

Зараз ви читаєте новину «Безкоштовно шенгенську візу отримають 14 категорій українців ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути