Переповнений трамвай зійшов із рейок поблизу львівського цирку 10 січня 1972-го. Він протаранив натовп на зупинці, загинули 26 осіб. Цю трамвайну аварію вважають наймасштабнішою в історії Львова.
Уранці вулицею Городоцькою спускався переповнений трамвай. Водій заснув - і вагон став некерованим, зійшов із рейок та врізався в будівлю школи. Пасажири, рятуючись, вистрибували з першого вагона. Потрапляли під другий. Трамвай повністю заїхав на шкільне подвір'я і проломив стіну школи № 11 (сьогодні - Львівська правнича гімназія). Протаранив людей, що стояли на зупинці-острівці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оперний театр побудували на місці річки
Очевидці аварії пригадують, що після трагедії на місце катастрофи прибули солдати-строковики. Миттю все прибрали так, що жодних слідів катастрофи не було видно. Поранених та загиблих забрали медики. Коли солдати все прибрали, приїхала пожежна машина і зі шлангів змила кров з тротуарів і дороги. Пролом в мурі замурували і підібралали фарбу так, що наступного дня неможливо було віднайти місце пошкодження. Тільки залишилися сліди від трамвайних коліс на бруківці і на тротуарі біля аптеки.
Про аварію повідомив "Голос Америки", але місцева преса не написала про це. Обмежилися лише співчуттям рідним загиблих пасажирів. Для розслідування причин аварії створили спеціальну комісію. Після аварії ліквідували зупинки-острівці посеред проїжджої частини та обмежили швидкість руху вагонів на спусках.
У Львові 3 травня 1880-го запрацював перший в Україні кінний трамвай. Раніше місцеві користувалися два- та чотиримісними каретами, бідніші - возами.
Майже півмільйона осіб перевіз кінний трамвай у Львові лише за перший рік роботи. Кінний трамвай ліквідовують наприкінці 1908-го, по місту починає їздити електричний трамвай.
Коментарі