На Страсному тижні в Києво-Печерській Лаврі відкрився Великодній ярмарок. Тут можна знайти великодні яйця з вікової солі у вигляді світильників, крашанки і дряпанки зі страусиних яєць.
54-річна Світлана Лахмачова працює на страусиній фермі у селі Ясногородка під Києвом.
Писанки зі страусиних яєць оцінює в 1 тис. грн. Торгує також ковбасою зі страусиного м'яса і сумками зі шкіри.
"У нас племінна ферма, маємо 200 страусів, - каже Світлана. - У травні починається фестиваль яйця. Починають вилуплюватися страусенята, вони схожі на їжачків. Тут все зі страуса. Віяло коштує 500 гривень. Перо дуже дороге, тому що собівартість страуса висока. Крім яєць, він нічого не дає. Самка росте 2 роки, поки починає нести яйця. А до того часу вона їсть комбікорм із зернових. Тож собівартість велика. Страусина шкіра — найміцніша в світі. Їй поступається зміїна та крокодиляча. Водночас м'яка й еластична. На європейському ринку квадратний дециметр шкіри коштує три долари, тобто 24 гривні клаптик 10 на 10. Частина з лапки страуса — найдорожча. Воно міцна і красива, ніколи не порветься. Пояси з лапок страуса від 400 до 600 гривень. Косметичка за 900 гривень.
23-річний Микола Сірик, 23 роки, півтора роки вирізає вироби мистецтва зі страусиних яєць. Показує світильник з одного.
"Вирізаю я гравером, це щось подібне до бормашинки. Дуже копітка робота, тому що один невірний рух — і воно тріскає. Іноді треба три яйця спартачити, щоб зробити одне гарне. А сама шкаралупа коштує 70 гривень. Тож можете уявити собівартість", - розповідає він.
Страусині яйця радять їсти алергетикам, адже вони не містять холестерину. З одного яйця можна приготувати 18 порцій яєчні.
"На смак таке, як куряче. - розповідає Світлана Лахмачова. - Важить до двох кілограмів. Щоб зварити його вкруту, потрібно 45 хвилин. Шкаралупа дуже товста. Коли розбити — нагадує черепки посуду. Дуже схожа на порцеляну, тому з неї й виготовляють сувеніри. Колись у давнину робили переважно келихи. Тепер навіть глобус наші майстри виготовили".
Коментарі
3