Ексклюзиви
Понеділок, 11 січня 2016 01:47

Завдяки зібраним українцями коштам, виставку "Ukraine EXISTS" побачать у США
5

У приміщенні Генеральної Асамблеї ООН розкажуть про дві реальності, у яких сьогодні живе Україна: війна та мир – організатори проекту

У період з 11 по 22 січня 2016 року у приміщенні Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку пройде Виставка "Ukraine EXISTS", у якій автори проекту вирішили об'єднати "дві реальності, у яких сьогодні живе Україна".

"Військова" частина буде представлена у формі інсталяції, що складатиметься з чотирьох плазмових панелей. На них буде транслюватися документальне відео з англійськими субтитрами про події на сході України. Цивільна, "мирна" частина буде представлена експозицією сучасного українського мистецтва. Це – картини, графіка, кераміка та плакати" – повідомив координатор виставки, музикант Тарас Тополя.

"Наша команда дуже хоче показати реальну ситуацію, яка склалася на Донбасі, яка вже тягнеться більше півтора року. Ми хочемо донести правдиву, чесну інформацію про цей конфлікт", –зазначає Катерина Нечаєва-Скорук, директор благодійної організації "Вільні UA", під егідою якої відбувається реалізація цього проекту.

Проект здійснюється за організаційної підтримки Постійної Місії України при ООН та Міністерства закордонних справ України. Проте державного фінансування він не має. Для акумулювання необхідної кількості грошей – 150 тисяч гривень – організатори запустили збір коштів на Спільнокошті. Як зазначив Тарас Тополя, вони обрали формат відео для концепту "війна" через те що, на їхню думку це "найсильніший інструмент".

"У стінах ООН момент контакту може тривати і 5-10 секунд. Потрібен такий "гачок", який би чіпляв одразу та звертав увагу на щось проукраїнське. Відео зможе максимально зачепити та втримати людину біля плазми", – пояснив пан Тополя.

Транслюватиметься відео роботи росіянки Вікторії Івлєвої, "Вавилон 13", Руслана Горового, тощо. Фільм пана Горового "Укропи Донбасу", присвячений родині Кононових, які довгий час провели у полоні так званої "ЛНР".

"Це дуже драматична історія. Якщо ми заглибимо людей у цю історію, ми зможемо показати увесь трагізм ситуації на сході", – навів приклад Тарас Тополя та додав, що ця робота широко представлена у Європі та світі.

Як зазначила Аліна Гаєва, координатор візуальної частини виставки, "війни у візуальній частині не буде". Організатори прийняли рішення відмовитися від наповнення мистецтва воєнною темою, зробити акцент на його мирній складовій. Такими чином, за її словами "енергетика від картин світла, але також є і відчуття суму, за картинами криється потужний мессидж про події, що відбувається в країні".

На виставці будуть представлені роботи 15 молодих українських авторів з усієї України. Серед них – Юрій Шаповал, Лесь Пончишин, Світлана Дзюба, Оксана Свіжак тощо.

"У нас є глибока традиція яку ми хочемо зберегти разом з територією, але також ми маємо спрямовувати погляд у майбутнє", – наголосила пані Гаєва.

Після закінчення виставки у приміщенні ГА ООН, вона помандрує далі. Її приймуть Музей України у Нью-Йорку, далі вона поїде до Чикаго, а потім до Канади. У цих локаціях виставка буде також розширена фото роботами українських митців.

Зараз ви читаєте новину «Завдяки зібраним українцями коштам, виставку "Ukraine EXISTS" побачать у США». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 83
Голосування Чому "Шахтар" слабко грає в обороні?
  • 1) продали Ракицького
  • 2) неуміння тренерів вирішити цю проблему
  • 3) недопрацьовує опорна зона
Переглянути
Погода