За його словами, гривня підтримується за рахунок поліпшення ситуації в зовнішній торгівлі на тлі відновлення притоку кредитних ресурсів в банківську систему із зовнішнього ринку.
"Баланс товарів і послуг за чотири місяці в 10 разів кращий, ніж за чотири місяці минулого року", - сказав він.
При цьому Шаповалов уточнив, що в січні-квітні баланс зовнішньої торгівлі в середньому з невеликим дефіцитом.
Перший замголови НБУ також повідомив, що центральний банк має намір переконатися в стійкості зростання пропозиції валюти і поки викупляє її надмірну пропозицію на міжбанку.
"Ми повинні побачити - це тенденція чи епізод", - сказав він.
За його даними, в травні валютні надходження до країни виросли на 2%, тоді як попит на валюту скоротився на 14%.
При цьому, відзначив Шаповалов, в травні населення продало валюти на $150 млн більше, ніж купило. Тоді як в цілому з початку року українці купили на $2,6 млрд більше, ніж продали.
В цілому, за словами Шаповалова, НБУ проти значного руху курсу як у бік посилення, так і послаблення гривні.
"Наше головне завдання - не допускати різких коливань", - підкреслив він.
В той же час, за словами першого замголови НБУ, курсові коливання в рамках 1% не наносять шкоди для бізнесу.
Кажучи про наявний ринок, Шаповалов відзначив, що НБУ має намір продовжити практику підтримки стабільності курсу шляхом проведення аукціонів з продажу валюти за пільговим курсом під потреби фізичних осіб-позичальників.
Шаповалов також відзначив позитивні тенденції на депозитному ринку: у травні сукупний об"єм внесків бізнесу і населення виріс на 2,2 млрд грн. Разом з тим перший замголови НБУ підкреслю важливість збереження цієї тенденції, оскільки населення в ході кризового періоду вилучило з банківської системи 94 млрд. грн.
За його словами, загальний об"єм рефінансування та іншої кредитної підтримки НБУ на сьогоднішній день складає близько 80 млрд. грн, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Коментарі