Історик Іван Патриляк переконанй, що молоді українці схильні вірити у взаємовиключні речі.
Таку думку він висловив у новому номері журналу "Країна".
Говорячи про те, як теперішня українська молодь орієнтується на нові міфи, він зауважив: "У неї зараз повний розгардіяш у голові. Молоді українці схильні вірити у взаємовиключні речі. Цьому сприяє все навколо. Та й сама школа хитається в різні боки – залежно від того, чия влада і хто міністр освіти. Ми не маємо навіть стандартизованих підходів до написання підручників. В одному класі, за міністра Вакарчука, дитина вчить одне, а в наступному, за Табачника, – зовсім інше".
Окрім того, він зауважив, що проблема полягає навіть в тому, що в різних областях інформацію подають різну.
"В одній області одне, в іншій – інше. У підручниках узагалі жахи робляться. У мене донька в шостому класі. У підручниках із всесвітньої історії кругом пишуть "трипільська цивілізація", хоча це – археологічна культура, а не цивілізація. Але в сусідньому тексті – "трипільська культура". Відкрита наприкінці ХІХ століття на Тернопільщині, "яка тоді належала до Польщі". Хоча вона тоді була у складі Австрійської імперії, ніякої Польщі не існувало", - наголосив він.
"У трохи старших ситуація не краща. Є абітурієнти, які говорять про Україну в Першій та Другій світових війнах мало не як про суб'єкта бойових дій, воюючу сторону. Але Україна була частиною різних імперій, держави такої тоді не існувало", - резюмував історик.
Повне інтерв'ю читайте у журналі "Країна" № 41 (194) за 24 жовтня 2013 року.
Коментарі
14