Україна входить у десятку найбільших експортерів озброєння у світі. Державний концерн "Укроборонпром" продає по всьому світу розроблені ще в часи СРСР зразки зброї. Також торгує тим, що розробили вже за незалежності України.
Gazeta.ua зібрала новинки 2016 року, які купили іноземні країни.
АН-178
29 серпня Державне підприємство "Антонов" отримало з Азербайджану замовлення на постачання 10 літаків АН-178.
Середньомагістральний транспортний літак розробляли у 2013-2014 роках. Зараз він проходить сертифікаційні випробування відповідно до вимог європейських норм CS-25.
Літак має максимальну вантажопідйомність у 18 тонн. Його унікальна особливість - можливість перевозити широкий спектр пакетованих вантажів у контейнерах і на піддонах, включаючи морські контейнери. Може базуватися на різних аеродромах, включаючи грунтові та високогірні.
Україна і Азербайджан у майбутньому планують налагодити спільне виробництво українських транспортних літаків. Вартість літака - $70 млн.
АН-132D
20 грудня на авіаційному заводі в Києві представило перший дослідний зразок нового літака Ан-132D.Це легкомоторний військово-транспортний літак, який розробили спільно з Саудівською Аравією. У презентації літака взяли участь президент України Петро Порошенко і принц Саудівської Аравії Туркі бін Сауд бін Мухаммад Аль-Сауд.
Судно розробили для експлуатації в умовах спекотного клімату, на високогірних та непідготовлених аеродромах. Виокремленою рисою легкого транспортного літака Ан-132 є можливість його експлуатації із піщаних злітно-посадкових смуг, що було в замовленні Саудівської Аравії.
"Антонов" підписав низку угод із Саудівською Аравією про постачання даних літаків з 2017 року. Також українці проведуть проектування і будівництво авіаційного заводу на території Саудівської Аравії. Потреба світового ринку в таких літаках на найближчі 20 років оцінили в приблизно 900 одиниць.Вартість літака - $30 млн.
Протитанкові ракетні комплекси "Скіф"
29 серпня стало відомомЮ що Алжир закупив в України протитанкові ракетні комплекси "Скіф". Між собою країни підписали договір, але засекретили кількість поставок.
Переносний комплекс призначений для ураження живої сили, вогневих точок, танк в окопі, легкоброньованих об'єктів та вертольотів. Особливістю комплексу є можливість наведення ракети на ціль з закритих позицій та сховищ, що знижує ризик знищення навідника зворотнім вогневим ударом противника.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 8 новинок української техніки, виготовленої 2016 року
Розробку комплексу почали у 2013 році. Ракету будують на столичному заводі "Артем". Прилад наведення "ПН-С" - в Мінську компанія "Пеленг".
Українська армія використовує такі комплекси. Вони приходять у війська під назвою "Стугна-П". На відміну від "Скіфа" він оснащений приладом наведення української розробки. Вартість партії - невідома.
Коментарі
3