Ексклюзиви
Понеділок, 11 червня 2007 14:25

Соціологи звинувачують журналістів у надмірній іронії

Моніторинг політичних теленовин України в травні нинішнього року відзначає іронічну й негативну оцінку журналістів у подачі інформації, вважають експерти.

Як повідомила соціолог - головний науковий співробітник інституту соціології НАН Наталія Костенко, кількість іронії та негативної оцінки новин журналістами є наслідком невизначеної політичної ситуації.

- Підвищився іронічний, невизначений контекст в новинах, більше 60% новин подаються в негативному контексті... і тут таки підвищуються коментарі з боку журналістів - до 60% новин містять цей коментар, - підкреслила вона.

За словами присутнього на прес-конференції соціолога, завідувача відділом соціальних структур інституту соціології НАН України Сергія Макеєва, відбулася "небачена самодискредитація політиків" і показником цього стала висока частка іронічних і негативних оцінок журналістами і телеканалами як політичних інститутів у цілому, так і конкретних політичних персон.

- Те, що дозволяють собі канали, указує на те, як журналісти сприймають те, що відбувається, - сказав він.

За словами Костенка, "новини будуть спокійнішими в ситуації більшої політичної визначеності".

Учасники прес-конференції презентували результати першої хвилі дослідження "Моніторинг політичних новин: травень 2007", мета якого - визначити динаміку політичного змісту новин в умовах передвиборної кампанії. Методом контент-аналізу Академія української преси вивчала освітлені на десяти найбільш рейтингових телеканалах України суспільно-політичні процеси в період із 14 по 19 травня 2007 року.

Говорячи про результати дослідження, підкреслила, що вплив політичної ситуації в той період відбився в подачі новин, більше третини яких стосувалися внутрішньополітичних подій в Україні, передає Интерфакс.

Зараз ви читаєте новину «Соціологи звинувачують журналістів у надмірній іронії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 27386
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути
Погода