Вівторок, 08 січня 2008 18:58

Після різдвяних свят можлива епідемія ГРВІ та грипу - МОЗ

В Україні в останні два тижні рівень захворюваності населення на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) в 10-ти контрольних містах Українського національного центру грипу знаходився на сезонному рівні.

Як повідомили у прес-службі Міністерства охорони здоров"я України, в жодному з 10-ти контрольних міст епідемічного порогу захворюваності не досягнуто.

На першому тижні нового року найвища захворюваність на респіраторні інфекції спостерігалась у містах Львові, Вінниці, Чернігові, Києві. Ці показники (крім Львова) є нижчими, ніж за аналогічний період минулого року.

Більшість хворих віком від 7 до 14 років. Порівняно з останнім тижнем 2007 року, на першому тижні поточного року зменшилась кількість випадків респіраторних інфекцій серед школярів. Значно зменшилось число хворих дітей у вікових групах 3-6 та 0-2 роки.

За перший тиждень 2008 року було госпіталізовано 0,75% хворих, в основному дітей.

Поки що за весь період інтенсифікації в Україні респіраторних інфекцій жодного штаму вірусу грипу не виділено. Захворюваність визначалась, перш за все, вірусами парагрипу, адено- та респіраторно-сінцитіальним.

Однак, враховуючи наближення початку занять в навчальних закладах та повернення після різдвяних свят населення на робочі місця, існує вірогідність активізації епідемічного процесу ГРІ та грипу. Це спонукає до посилення організаційних, профілактичних та протиепідемічних заходів як у групах ризику, так і серед населення в цілому.

На останньому тижні 2007 року у переважній більшості країн Європи (крім Іспанії) спостерігалась низька інтенсивність епідемічного процесу респіраторних інфекцій, що проявлялася спорадичною чи локальною захворюваністю. Цей рівень захворюваності спостерігався у країнах, що межують з Україною. Загалом у цьому сезоні виділено 995 штамів вірусів грипу, повідомляє УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «Після різдвяних свят можлива епідемія ГРВІ та грипу - МОЗ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 49191
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути
Погода