Ексклюзиви
Четвер, 02 серпня 2007 16:42

Орангутанги грають в шаради заради бананів

Спеціалісти з шотландського університету Сент-Ендрюс вивчають поведінку орангутангів. Вони стверджують, що спілкування цих мавп нагадує гру в шаради. Якщо вони хочуть, щоб їх зрозуміли, то починають часто повторювати рухи і сигнали, якім подають.

У досліді задіяли шість орангутангів, повідомляє ВВС.

- Ми цікавилися, які наміри приховуються за їх спілкуванням. Люди, спілкуючись між собою, зазвичай виходять з автоматичного розуміння того, що знає наша аудиторія і чого вона не знає. І ми хотіли дізнатися, чи роблять те саме людиноподібні мавпи, - пояснив психолог-еволюціоніст і один з авторів статті Річард Бірн.

У ході експерименту шести орангутангам пропонували або банани, або звичайну їжу, наприклад цибулю. Зіткнувшись з цим вибором, мавпи починали жестикулювати, намагаючись привернути увагу того, хто годує, і випросити "десерт". Тоді експериментатори давали щось із їжі і слідкували за реакцією.

- Коли орангутанг отримував, що хотів. Це був кінець вистави, - каже Бірн. - Але якщо той, хто годує вдавав, що не зрозумів жест і давав не ту їжу, орангутанги припиняли ті жести, якими користувалися до цих пір, і починали використовувати інші. А коли доглядач "наполовину" розумів орангутанга і давав йому не всі ласощі, орангутанги повторювали ті ж самі жести, які використовували до цього, але з набагато більшим ентузіазмом.

А оскільки орангутанги вважаються найдальшими родичами людини зі всіх людиноподібних мавп, учені вважають, що решта всіх представників цієї групи вищих приматів теж напевно такою здатністю володіє - і продемонструє її, якщо провести відповідні експерименти.

Зараз ви читаєте новину «Орангутанги грають в шаради заради бананів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 3540
Голосування Як ставитеся до заміни паперових 1, 2, 5, 10 гривень на металеві?
  • Позитивно. Це світова практика
  • Негативно. Монети незручно носити
  • Потрібно йти до безготівкового розрахунку
  • Байдуже. За ці гроші зараз нічого не купиш
  • Це не першочергова проблема. Схоже на імітацію змін в країні
Переглянути