Несприйняття колаборації як явища – це дуже важливо. Тому що людина наносить шкоду країні, і вона має бути покарана. Інакше – будуть розправи. Після війни запит на справедливість буде дуже високим. Про це в інтерв'ю Gazeta.ua розповіла психологиня, публіцистка Лариса Волошина.
"Колаборант – це не просто ворог, це зрадник. Держава працює у цьому напрямку, приймаються закони про колаборантів. Вони непогані, але мають свої проблеми. Наприклад, у закон про колаборацію включені вчителі, які співпрацюють з окупаційними адміністраціями, але не включені директори музеї. Хоча за їх сприяння росіяни вивозять наші колекції, мистецькі пам'ятки. Ці ж самі директори подавали в суд на Україну щодо скіфського золота. Має бути законодавство і прозорі процедури", – говорить Волошина.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Після кожного обстрілу стаємо ще більш рішучими" – Лариса Волошина
Ми не всіх можемо покарати. Багато хто не підпаде під закони, але мають бути якісь механізми люстрації, додає психологиня.
"Інакше ми навіємо тезу: що можна зрадити, допомагати створювати окупаційний режим, а потім продовжити собі спокійно жити. Цього не має бути. Несприйняття колаборації як явища – це дуже важливо. Не менш важливо, ніж нетолерація до корупції. Це одні і ті самі речі. Тому що людина наносить шкоду країні, і вона має бути покарана. Інакше – будуть розправи. Після війни запит на справедливість буде дуже високим", – каже Волошина.
Колаборація – це свідома діяльність, коли людина в будь-який спосіб співпрацює з окупантами. Не всі люди, які проживають на тимчасово окупованій території України, підпадають під категорію "колаборант". Правоохоронці пояснили, які дії можуть стати приводом для розслідування участі людини у такій діяльності.
Коментарі