Українське суспільство не має сильного соціального капіталу, основу якого складають довіра, повага й толерантність. Через це нами досі легко маніпулювати й розпалювати ворожнечу.
Про це розповіла Gazeta.ua правозахисниця і письменниця Віра Валлє.
"Українцям бракує довіри. Довіру можна розглядати не лише як емоційний стан, а і як економічний ресурс, основу соціального капіталу. Соціальний капітал – це здатність учасників спільноти об'єднуватися для досягнення певної мети. Це я побачила в США. Приїхала туди і здивувалася: щойно зупиняєшся на вулиці й розгортаєш мапу, щоб знайти дорогу, уже за мить підходять небайдужі і пропонують допомогу. Оце довіра. Довіра – це про доброчесність учасників дорожнього руху у Швейцарії та про відкриті вікна помешкань у Нідерландах. Соціальний поступ неможливий без міжособистісної довіри.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До процедури вакцинування від коронавірусу залучені корупційні схеми: правозахисниця
Українцям також бракує поваги й толерантності, поширені нетерпимість і ненависть. Скрізь лунає лексика ненависті, яку охоче використовують усі охочі, не усвідомлюючи, що стають інструментом у руках пропаганди Росії. Там працюють цілі інститути, метою яких є розпалювання ворожнечі заради послаблення України", – зауважила правозахисниця.
Інтерв'ю з Вірою Валлє читайте в журналі Країна.
Віра Валлє – письменниця, правозахисниця. Докторка філософії в галузі економіки. Два роки навчалась у Школі бізнесу Мерілендського університету в Сполучених Штатах. Стажувалася в американському суді з розгляду федеральних скарг і Торговельно-економічній місії при посольстві України в США. Працювала в міжнародних корпораціях Philip Morris International, Kuehne + Nagel, Imperial Tobacco Group, юридичних компаніях, групі Світового банку та громадському секторі. Авторка проєктів законів у сфері господарської діяльності та протидії корупції, книжок у галузі права, економіки, політології, соціології і філософії.
Коментарі