вівторок, 23 листопада 2010 10:53

Найбільший у Східній Європі ринок продали "регіоналу" і російському олігархові

Найбільший у Східній Європі ринок продали "регіоналу" і російському олігархові

Найбільший в Україні і Східній Європі промтоварний ринок "Сьомий кілометр" змінив власника. З джерел в адміністрації ринку стало відомо, що Віктор Добрянський та його донька Ірина Чернат продали свою частку (52%) у статутному капіталі ТОВ "Промтоварний ринок" російському бізнесмену Тельману Ісмайлову - керівнику групи "АСТ" і співвласнику ліквідованого у 2009-му в Москві Черкізівського ринку, пише "Сегодня". Щоправда, офіційно цю інформацію ніхто поки не підтверджує.

Призначена новим власником директор Валентина Баланіна (раніше вона керувала одеською телекомунікаційною компанією "ЦСС") не стала коментувати ситуацію. А заступник директора Анатолій Берладін (єдиний зі старої адміністрації, хто зберіг своє місце) заявив, що про угоду йому нічого не відомо.

Один із чиновників Одеської облдержадміністрації розповів газеті, що "інвестиція в "7-ку" - пакетна", і разом із Ісмайловим ринок купили якісь українські бізнесмени. За даними видання, йдеться про нардепа-"регіонала" і земляка президента Юрія Іванющенка, сфера інтересів якого досить велика - від виробництва коксу до торгівлі взуттям.

"Київ дав добро на це з умовою, що "7-й кілометр" перестане бути "чорною дірою" у митному кордоні й почне нормально платити податки", - сказав представник ОДА.

Між тим, підприємці говорять, що оновлена дирекція вже пообіцяла почати з нового року комплексну реконструкцію ринку. За деякими чутками, реконструкцію будуть проводити за рахунок власників контейнерів. "Розмови ходять, що по 15-20 тисяч доларів будуть збирати, а то й по 25. Формене свавілля!", - обурився один із бізнесменів. Також ходять чутки, що підвищать орендну плату й заборонять суборенду.

Втім, Берладін заперечує: "Розвиток ринку здійснюється відповідно до генплану, затвердженого досить давно. Зокрема, побудувати 21 торговельний павільйон на харківському майданчику замість тимчасових торговельних місць планувалося з кінця 1990-х. Ніяких революційних змін не буде".

Нещодавно були затримані начальник міліцейського відділення "7-го кілометра", підполковник М. і два його підлеглі. Вони збирали побори з іноземних громадян-нелегалів, вимагали в торгуючих на ринку китайців, в'єтнамців і африканців по 3-5 тис доларів.

Працівники ринку схильні пов'язувати ці арешти зі зміною власника "Сьомого". Крім того, вони відзначають активізацію Податкової. "Постійні "маски-шоу" влаштовують, різко збільшилася кількість перевірок. Розповідають, що буде проведений аудит усіх власників торговельних точок, типу готуйтеся до конфіскації майна. Хоча не виключено, що це через податкову реформу", - говорить одна з робітниць ринку.

Між тим, мер Одеси Олексій Костусєв призначив в. о. директора КП "Ринок "Привоз" Сергія Коротича "на період відсутності" колишнього директора Бориса Монахова. До 2005 року Коротич очолював одеську філію "Укртелекому", ще раніше працював у податковій.

Ринок "Сьомий кілометр" – другий за величиною ринок України і один з найбільших у Східній Європі. Розташований в Овідіопольському районі Одеської області, неподалік від Одеси, на 7-му км Овідіопольської дороги, звідки і неофіційна назва.

Зараз ви читаєте новину «Найбільший у Східній Європі ринок продали "регіоналу" і російському олігархові». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути