Ексклюзиви
понеділок, 15 червня 2009 13:17

На Курилах триває найбільше в історії виверження вулкану

На Курилах триває найбільше в історії виверження вулкану
На безлюдному Курильському острові Матуа триває виверження вулкану Пік Саричева. Як прогнозують сахалінські вулканологи, виверження, яке розпочалося в ніч з 11 на 12 червня, триватиме тиждень, воно вже визнано найсильнішим з усіх зареєстрованих за історію спостережень на Курильських островах.

Зараз момент Пік Саричева не контролюється наземними інструментальними методами спостережень. Фахівці стежать за виверженням за допомогою космічних знімків.

За даними фахівців, виверження йде дуже активно. Вибухи відбуваються один за одним, останній вибух був зареєстрований у понеділок о 6:30 за Сахалінським часом (22:30 за київським часом). В результаті утворився стовп з попелу висотою до 12 кілометрів. Довжина шлейфів від вулкану досягла 1000 км: один шлейф тягнеться на південний схід в Тихий океан, інший на північний-захід в Охотське море.

Вулканологи готують експедицію на острів після закінчення виверження вулкану, щоб провести необхідні дослідження. Як зазначають вчені, такі ж вулкани є і поблизу населених пунктів Курильських островів, наприклад, вулкан Тятя на Кунаширі. Дослідження дозволить зрозуміти механізм виверження і прийняти своєчасні рішення, спрямовані на безпеку населення.

Як зазначають в лабораторії вулканології і вулканонебезпеки інституту морської геології і геофізики Далекосхідного відділу Російської Академії Наук (ДСВ РАН), з організацією експедиції можуть виникнути великі труднощі. Справа в тому, що відстань від порту на півдні Сахаліну Корсаков до Курильська, розташованого на острові Ітуруп, - 760 кілометрів. Від Курильська до Матуа ще 502 кілометра, і рейсові кораблі туди не ходять. Вчені сподіваються на допомогу обласної адміністрації.

Висота Піку Саричева - 1446 тисячі метрів над рівнем моря, останній раз виверження було в 1976 році.

Як зазначають фахівці, на Тихоокеанському узбережжі Росії в даний час відбувається виверження одразу трьох вулканів. У минулі вихідні дні вулкан Шівелуч на Камчатці викинув попіл в небо на висоту 6,1 км. Попіл з кратера вулкана Ебеко на північнокурильскому острові Парамушір піднімався на висоту 300 метрів.

Вулкан Шівелуч висотою 3283 метра піднімається в п"ятдесяти кілометрах від селища Ключі. По схилах Шівелуча сходить розпечена лава, спостерігаються обвали вулканічної породи. Вулкан зберігає підвищену активність вже більше року. Незважаючи на те, що Шівелуч періодично викидає в атмосферу величезні хмари попелу, вітер відносить їх в сторону від селища, де проживає близько 5 тис. людей. Поки немає також загрози для автодороги, що проходить приблизно в 20 км від вулкана.

Найбільшу небезпеку становить вулкан Ебеко висотою 1130 метрів, на схилах якого побудоване місто Північно-Курильск. Від нього до кратера всього 7 км, вулканічний попіл регулярно сиплеться на місто, повідомляє NEWSru.

Зараз ви читаєте новину «На Курилах триває найбільше в історії виверження вулкану». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути