Стан душі та настрій часто залежить від зовнішніх обставин й інформації, яку ми отримуємо протягом дня. А в період війни покращувати емоційний стан набагато складніше.
Однак в цьому випадку є вісім стратегій самодопомоги. Які саме, озвучила практична психологиня Юлія Ворман.
Турбота про тіло
Те, як ми почуваємося фізично, неодмінно впливає на емоційний стан. Тому бережіть себе й за наявності проблем зі здоров'ям звертайтеся до лікаря. Не варто відкладати турботу про себе на "після війни".
Турбота про раціон
Збалансоване харчування є наступною складовою у фундаменті самодопомоги щодо стабілізації емоційного стану.
Фізична активність
Збалансованим мають бути і фізичні навантаження. Однак пам'ятайте: як надлишок, так і недостатня кількість фізичної активності є однаково шкідливими для здоров'я. Тому намагайтеся знаходити в усьому "золоту" середину.
Скажіть "ні" безконтрольному прийому ліків, які знижують рівень тривоги й впливають на емоційний стан
Пам'ятайте: лише лікар має право призначати вам антидепресанти або інші групи ліків та визначати дозування й термін прийому препаратів. Самолікування може призвести до погіршення стану.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як соцмережі впливають на психіку дітей. Роз'яснення експертів
Відмовтеся від постійного моніторингу новин
Відпишіться від зайвих каналів, які здебільшого дублюють одну й ту саму інформацію. Створіть графік перегляду новин: наприклад, 15 хв. на день.
Якісний сон
Неможливо почуватися емоційно врівноваженим, якщо ви маєте проблеми зі сном. Тому дбайте про сон. За потреби зверніться до психотерапевта по кваліфіковану допомогу.
Відпочивайте
Відновлюйте свої ресурси за допомогою речей, які вам приносять задоволення. За прогулянку на свіжому повітрі перед сном або перегляд цікавого фільму ваш організм неодмінно подякує.
Слухайте музику
Музика має вплив на наші почуття й здатна викликати появу різних емоцій. Створіть декілька музичних добірок, назвіть їх, наприклад: "Музика, що бадьорить", "Музика для сну", "Релакс". Далі додайте в кожну зі створених добірок композиції, які викликають у вас певні емоції, й прослуховуйте їх для створення потрібного вам настрою.
Якщо вас мучить тривога, її спочатку потрібно визнати. Потім ‒ визначити причини цієї тривоги. Такі кроки містить методичка, яка допомагає людині самотужки впоратися з тривогою. Розроблена вона американськими вченими.
Коментарі