Поліція може затримувати та примусово доставляти українців до територіальних центрів комплектування для розшуку особи.
Такі дії військкомів є незаконними, пише адвокат Роман Симутін в Telegram.
Затримувати можуть лише поліція, Служба безпеки України, прикордонники, воєнізована охорона режимних та об'єктів, що охороняються, військова служба правопорядку.
ТЦК до таких суб'єктів не належить, зазначив правозахисник.
Вас можуть затримати лише на три години.
"Термін затримання обчислюється не з доставки в відділення, а з моменту зупинки, тобто фактичного обмеження в пересуванні. Чи можуть затримати довше? Так, до трьох діб з обов'язковим повідомленням прокурора та виключно у випадках порушення правил обігу наркотичних речовин чи незаконного перетину кордону", - пояснив адвокат.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Міноборони озвучили плани щодо мобілізації
Важливо запам'ятати:
ви можете користуватись правовою допомогою;
знайомитися з матеріалами справи – це дуже важливо з огляду на подальший розбір ситуації щодо ТЦК;
ви можете повідомити родичів про затримання.
При цьому:
обов'язково складається протокол;
роз'яснюються права, що згадуються за обов'язкову правову допомогу;
надаються для ознайомлення матеріали та підстави.
"Тобто при затриманні поліцейський повинен надати вам можливість скористатися правовою допомогою, надати докази та повідомити родичів", - пише адвокат.
Українське командування робить все для того, щоб не збільшувати темпи мобілізації. Однак, усім чоловікам потрібно готуватися виконувати завдання щодо захисту держави, сказав перший заступник міністра оборони Олександр Павлюк.
За його словами, плани щодо мобілізації поки не змінюються. Але їх можуть переглянути в залежності від ситуації на фронті.
В Україні до 15 листопада продовжили воєнний стан та загальну мобілізацію. Відповідні закони 17 серпня підписав президент Володимир Зеленський.
Коментарі