Одним потенційним співробітникам відмовляють через відсутність досвіду, іншим - через його надлишок.
Відповідно до даних Держстату, серед молоді безробітних 17%, серед старшого покоління 7%. Таким чином стереотип про те, що старшим влаштуватися на роботу складніше не зовсім вірний, повідомляє ТСН.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про що не варто розповідати на співбесіді
У виборі між старшим поколінням і молодим роботодавці вибирають випускників вузів замість досвідчених працівників. Кадровики запевняють, що це не завжди працює на користь. "Існує стійке упередження, що молодь можна брати, оскільки, по-перше, дешевше. По-друге - довше. По-третє - якщо "вирощувати" їх в компанії, то це може тривати довгі роки.
Насправді, ні перше, ні друге, ні третє не працює. Але більшість роботодавців намагаються переконатися в цьому на власному досвіді і через це виникає ситуація, що 40-річних залучити дешевше і працюють вони стабільніше ", - говорить HR-експерт Тетяна Пашкіна. Кадровики радять молоді отримувати досвід роботи під час навчання в університеті, старшому поколінню - навчитися презентувати себе роботодавцю.
Восени традиційно стартував сезон ділової активності, однак він на зростанні кількості вакансій позитивно не позначився - на одну вакансію претендує 3 спеціаліста. У вересні навіть був відзначений спад пропозицій. Найбільш затребуваними в Україні восени-2018 виявилися фахівці таких сфер: "Продаж", "IT, інтернет, телеком" і "Маркетинг, реклама, PR". Трохи менше вакансій для фахівців напряму "Виробництво". Шукачі роботи рубриках "Наука, освіта", "Початок кар'єри, студенти" не перестають користуватися популярністю у роботодавців. Знову в вересні активно шукали персонал в сфері туризму/готельного і ресторанного бізнесу, адмінперсонал. Багато пропозицій з'являється для фахівців сфери спорт/фітнес. А порівняно з кінцем літа скоротилася кількість вакансій в рубриках "Банки, інвестиції, лізинг", "Безпека" та "Бухгалтерія, управлінський облік, фінанси підприємства". У фінансистів тривають не найкращі часи для кар'єри.
Коментарі