Кіберзлочинці останнім часом діють досвідченіше й творчо, створюючи більш агресивні форми атаки.
26 квітня 2009 ЦРУ видало документ, в якому було вказано на зростання загроз у кіберпросторі.
Згідно з цим ним, на найближчі п"ять років в ЦРУ буде прийнята спеціальна програма, яка "дозволить організації бути на один крок попереду в цій грі".
У травні 2009 р. Білий дім затвердила звіт "Огляд політики в кіберпросторі".
Було запропоновано створити посаду координатора з кібербезпеки, в обов"язки якого буде входити постійний моніторинг комп"ютерних систем США та спеціальні заходи щодо їх захисту.
Також з"явилася ідея створення мережі, яка зможе забезпечити національну кібербезпеку й захистити як приватні, так і урядові інформаційні системи від атак хакерів і кібертерористів.
Крім захисних функцій ця ініціатива передбачає також розширення технічних і оперативних можливостей контррозвідки США й навчання нових кадрів у сфері кібербезпеки та новітніх технологій.
У середині 2010 року на авіабазі Лакленд в штаті Техас було розпочато будівництво першого спеціалізованого кібернетичного розвідцентру на 400 осіб персоналу.
Потік публікацій в американських ЗМІ вказує на те, що реформування кібервойск США, а також введення в дію доктрини та стратегії кібервійни близькі до завершення.
Що стосується кіберстратегіі, то можна припускати, що вона буде відповідати загальній концепції глобального лідерства США.
Вільям Лінн III в Статті "Кіберстратегія Пентагону", опублікованій в журналі ForeignAffairs (вересень/жовтень 2010 р.), відзначає п"ять основоположних принципів майбутньої стратегії.
По-перше, кіберпростір має бути визнаний таким же простором війни, як суша, море і повітря.
По-друге, будь-яка оборонна позиція повинна виходити за рамки "хорошої гігієни", включаючи складні й точні операції, що дозволить забезпечити оперативне реагування.
Так само кібероборона має вийти за рамки військових кібервідділів і поширюватися на комерційні мережі, відповідно до завдань забезпечення національної безпеки.
По-третє, кібероборона повинна вестися разом з міжнародними союзниками для ефективного "загального попередження" загрози.
Міністерство оборони має допомогти зберегти й застосовувати технологічне домінування США, а процес покращення повинне йти в ногу зі швидкістю розвитку індустрії інформаційних технологій.
Як зазначають коментатори цієї публікації, ці "можливості дозволять Сполученим Штатам спотворювати, спростовувати, приводити в непридатність і знищувати" інформацію та комп"ютери по всій планеті.
Це підтверджує голова нового кіберкомандування генерал Кейт Олександр.
"Ми повинні мати наступальні можливості, щоб у режимі реального часу відключити тих, хто намагається напасти на нас".
Раніше Кейт Олександр порівнював інтернет-атаки з зброєю масового знищення.
Американські спецслужби активно готують "терористів"-спеціалістів для ведення війни в кіберпросторі.
Команда з тисячі елітних військових хакерів і шпигунів є наріжним каменем розробленої Пентагоном нової стратегії кібервійни й вступить в дію в повному обсязі з 1 жовтня 2010 р., пише газета Washington Post.
Із залученням союзників і приватних фірм, що працюють в сферах інформації і безпеки, США планує встановити новий порядок у світовому віртуальному просторі.
Ймовірно, у зв"язку з цим можна чекати шпигунства за допомогою закладок і лазівок в програмному забезпеченні, що продається відомими фірмами.
А також інформаційної блокади, що обмежує доступ до альтернативних джерел інформації.
З 1 жовтня 2010 року всі досягнення інформаційної епохи можуть бути поставлені під питання.
Нагадаємо, Голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко також виступає за посилення захисту вітчизняних ЗМІ від кібертерористів.
Коментарі
1