Україна більше втратить на ліквідацію наслідків від зміни клімату, ніж виграє. Про це у коментарі Gazeta.ua заявила представник Національного екологічного центру Ірина Ставчук.
"Так, ми зможемо зекономити на опаленні. Але нас очікують серйозніші витрати. Синоптики стверджують, що зміни клімату призведуть до стихійних лих через нестабільні природні умови. Наприклад посухи поступово нищитимуть наше сільське господарство, через сильні вітри, буревії, дощі, посиляться повені. Понесемо великі збитки. Багато витрачатимемо на лагодження інфраструктури - доріг, дротів", - сказала Ставчук.
Еколог пояснила, що з початку минулого сторіччя середня температура на Землі підвищилася на 0,8С. До цього протягом сотень років вона була стала. Вчені стверджують, що межі безпечних змін клімату становлять 2 С.
Коли ця позначка буде перетнута, глобальне потепління спричинятиме катастрофи. Якщо не скоротити викиди парникових газів, наприкінці 21-го сторіччя потепліє на 3-6 С.
"Президент Мальдів уже заявляв, що рівень світового океану піднімається, і потрібно вже сьогодні розглядати питання, куди будуть переселяти населення у разі затоплень. Україна знаходиться високо над рівнем моря. Тому глобальні зміни спричинять наплив кліматичних біженців на наші землі", - наголосила Ставчук.
Окрім того вона зазначила, що потепління на річках можуть не витримати ядерні реактори, які потребують охолодження водою.
"У 2003 році через спеку води у європейських річках прогрілися настільки, що не змогли охолоджувати ядерні реактори у Франції і Німеччині. Довелося знизити їх потужність. Стінку будівлі реактора у французькому місті Фесенеме поливали холодною водою", - нагадала еколог.
Утім експерт ядерної енергетики Ярослав Снігур заспокоює, що українським реакторам це поки не загрожує.
"Усе залежить, на яких саме річках будуються реактори. У нас вони побудовані на великих водоймах - Дніпрі, Прип'яті, Бузі. Якщо середня температура у них підніметься на 5 градусів, це ніяк не вплине на охолодження генератора", - відмітив Снігур.
Коментарі