Керівництво приватної компанії "Надра Донбасу" законсервувало дві з шести своїх шахт: "Преподобного Сергія Радонезького" ( Кіровське, Донецької області) і "Святителя Василя Великого" (Гірник, Донецької області).
Причина - на складах цих підприємств скупчилося 70 тисяч тонн нереалізованого вугілля. Вже два місяці шахти не можуть його продати. У керівництві "Надра Донбасу" говорять, що на подібні заходи довелося піти лише через адміністративний тиск на приватні шахти.
Уряд заблокував вільний збут вугілля на внутрішньому ринку країни з 2 квітня. Кабінет Міністрів України наказав установам, котрі належать до управління центральних органів виконавчої влади, купувати вугілля лише в державних шахт і лише за монопольним посередництвом ДП "Вугілля України" (призначений міністерством оператор вугільного ринку).
Шахти "Преподобного Сергія Радонезького" і "Святителя Василя Великого" - це колись закриті державні шахти "Давидівська-західна N3-N4", "Рівненсько-Комсомольська" (закриті ще в 1960-1972 рр.) та "Гірник" (закрита в 2005 р.).
Асоціація "Надра Донбасу" реанімувала виробничу діяльність на них, створивши більше тисячі робочих місць.
- За якістю вугілля, яке видобувають на цих шахтах, набагато вище, ніж на держпідприємствах, – каже Людмила Ішкова, прес-секретар Асоціації приватних шахт "Український вугільний союз". - Воно не вимагає додаткового збагачення. До 2 квiтня вугілля "Надр Донбасу" продавалося на ТЕС за ціною 420 гривень за тонну.
За винятком тих, хто буде задіяний на роботах з підтримки життєдіяльності підприємств, однотисячний колектив вирушає у відпустки.
На приватні шахти в Україні припадає більше половини вуглевидобутку України. Бажаючи підтримати державний Вуглепром, запевняють в Асоціації "Надра Донбасу", керівництво країни штучно обмежує конкуренцію.
Це може стати причиною масового закриття малих і середніх шахт.
Коментарі