Велика кам'яниста екзопланета, що обертається навколо зірки 55 Cnc в сузір'ї Рака на відстані в 40 світлових років від Землі, може виявитися не водною "суперземлею", а гігантським діамантом, заявляють астрономи в статті, опублікованій в журналі Astrophysical Journal Letters.
"Це наша перша спроба вивчити внутрішній устрій кам'янистої планети з радикально іншим хімічним складом у порівнянні з Землею. Радше за все, поверхня цієї планети вкрита шарами графіту і діамантів, а не водою і гранітом", - заявив керівник групи планетологів Нікку Мадхусудхан з Єльського університету ( США).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Curiosity може "заразити" Марс земним життям
Автори статті вивчали нові дані про масу, розмір та інші параметри екзопланети 55 Cnc e, зібрані в ході останніх транзитів - проходів планети по диску світила - у 2011 і 2012 роках. Планета була відкрита в 2004 році американськими астрофізиками за невеликими періодичними коливаннями в швидкості руху світила відносно Землі. Цей метод виявлення не дозволяв обчислити точну масу, радіус і параметри орбіти планети, через що її природа залишалася таємницею для вчених. У 2011 році астрофізики змогли "упіймати" транзит 55 Cnc e за допомогою орбітальної обсерваторії MOST і знайти точні значення цих параметрів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Астрономи знайшли "пекельну" планету (ФОТО)
У жовтні минулого року вони проаналізували нові дані і прийшли до висновку, що ця планета являє собою гігантський водний світ. Мадхусудхан і його колеги засумнівалися в цьому припущенні - планета знаходиться надто близько до зірки і вода на ній повинна б просто випаруватися, навіть при наявності захисної оболонки з пари.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Планета почала крутитися швидше
Зараз планетологи припускають, що ця планета, швидше за все, являє собою гігантський діамант або суміш з пластів графіту і діаманту. На це вказує надмірно велика кількість вуглецю у надрах 55 Cnc e, яка не зустрічається на Землі або схожих на неї планетах в Сонячній системі та поза її межами. За розрахунками астрономів, поклади дімантів займають як мінімум третину планети.
Коментарі