Вівторок, 08 квітня 2008 16:40

Як українці називають своїх дітей

Декілька років поспіль найпоширенішими іменами в Україні при реєстрації дітей залишаються імена Олександр та Анастасія.

Як повідомили у прес-службі Міністерства юстиції, за словами міністрі юстиції Миколи Оніщука традиційними за популярністю протягом останніх років залишаються близько 30 імен.

Серед чоловічих імен це – Олександр, Данило, Максим, Владислав, Микита, Артем, Іван, Кирило, Єгор, Ілля, Андрій, Олексій, Богдан, Денис, Дмитро, Ярослав.

Серед жіночих імен – Анастасія, Аліна, Дар"я, Катерина, Марія, Наталія, Софія, Юлія, Вікторія, Єлизавета, Ганна, Вероніка, Уляна, Олександра, Яна, Христина.

Втім, зазначив міністр юстиції, не знижуються симпатії українців і до дивних чи незвичайних для України імен. Так, останнім часом у РАЦСах були зареєстровані хлопчики на ім"я Лоаммій, Ленмар, Юстик, Арарат, Августин, Зелай, Пієтро, Раміс та дівчатка на ім"я Еліта, Навіста, Піата, Елорія, Карабіна, Юрдана.

Можливо, тому досить сталим залишається показник українців, які у свідомому віці виявили бажання змінити власне ім"я, причому, зазначив М.Оніщук, не завжди нові імена є більш звичними чи характерними для українців.

Так, останнім часом РАЦСами зареєстровано факти зміни імен: "Михайло" на "Мічаєль", "Олена" на "Бінгюль", "Дмитро" на "Дамір", "Олексій" на "Елі", "Олена" на "Веселена", "Наталія" на "Сурея", "Валентина" на "Індіра", "Жанна" на "Феодора".

Крім того, зафіксовано факти змін прізвищ: "Єдина" на "Кохана", "Карась" на "Магамаєв", "Попок" на "Веселуха", "Амбарцумянс" на "Аль-Хусейні", "Спиридонова" на "Ле мер-Кюре", "Локшина" на "Фортуна".

Зафіксовано також незвичайні факти одночасної зміни імені та прізвища. Зокрема, Колодіна Юлія стала Адамовою Євою, Дрожжин Василь – Боголюбським Георгієм-Іоанном, Горбатенко Людмила – Вернер Ульріке, Лабс Анастасія – Разумей Тима, Білик Юлія – Марті Теа, Погорєльцев Ігор – Манилом Уотсоном, Андропова Олена – Хепберн Дербі, а Нападовський Андрій забажав стати Праведно-Щасливим Аладіном.

Хоча неблагозвучні імена чи прізвища українці міняли так само активно, зауважив міністр. Зокрема, зареєстровано зміну прізвищ Пришиблянський на Мельничук, Мішок на Журавський, Щур на Радчук, Лопата на Малиновську, Лох на Любимову, Блоха на Лисяк.

Щороку, за словами М.Оніщука, в Україні змінють власні імена від 15-ти до 19-ти тисяч українців. Зокрема, з початку року в РАЦСах було зареєстровано понад 4 тисячі юридичних фактів змін власного імені чи прізвища, повідомляє УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «Як українці називають своїх дітей ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 24130
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути
Погода