У Києві за останній місяць почастішали випадки отруєння свіжою річковою та озерною рибою. Про це говорять у МОЗ. До загрозливої статистики отруєнь, як сказав заступник начальника міського відділу охорони здоров'я Володимир Загородній, поки не дійшло. Але співробітники Комітету рибного господарства спільно з УБЕЗ провели рейд по київським ринкам. І з'ясувалося, що ситуація дійсно катастрофічна.
"Під час рейду ми виявили жахливі порушення. На" Лісовому "торгують рибою, що напіврозклалася, за півціни: за 10-12 грн. Її купують пенсіонери і малозабезпечені. Там же було заарештовано три машини риби, на яку взагалі не було ніяких документів, і звідки вона - ніхто не знає. Можливо, навіть з Прип'яті! Такого товару 80%. Ми будемо розбиратися, чому раптом виникла така ситуація", - розповів голова Асоціації риболовів України Олександр Чистяков.
На інших ринках ситуація не краща. Наприклад, на ринку "Дарниця" один з продавців, коли побачив рейд, просто втік, кинувши товар. "Отруєння неякісної рибою призводить до ботулізму і сальмонельозу, які загрожують втратою зору, може бути і летальний результат", - розповів заступник начальника столичної СЕС Сергій Тимошенко.
"У нас вже є спецрозпорядження: по всіх випадках отруєння рибою відразу ж доповідати головному лікареві", - сказала нам лікар столичної "швидкої" Світлана Васильєва.
За словами Чистякова, щоб убезпечитися, потрібно купувати тільки морську рибу або ж вирощену в озерно-ставкових господарствах. "У такому випадку у продавця має бути сертифікат, і покупці вправі його вимагати", - говорить Чистяков.
Коментарі
1