У Києві відновлюється культурне життя та знову відчиняють двері для відвідувачів заклади громадського харчування. Але, крім цього, у столиці навіть відкривають нові кафе чи ресторани. Там можна не тільки поїсти чи попити, а й одразу побачити архітектурні пам'ятки Києва.
Gazeta.ua розповідає про три кав'рні, що відкрили в історичних місцях столиці.
Coffeereligia з видом на Оперний театр
На вул. Володимирській навпроти Національної опери в червні відкрили нову кав'ярню мережі Coffeereligia.
Це проєкт архітектора Олександра Пінчука й телеведучого Антона Поліщука – засновників 1900 Coffee.
У коментарі Gazeta.ua Олександр Пінчук розповів, що кав'ярню вирішили відкрити раптово. І зробили це за три тижні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На чию честь переназвали вулиці в Києві – з'явилася мапа з обґрунтуванням
"Відкрилися раптово. Проїжджали по Володимирській. Побачили, що хтось з'їхав з приміщення. Зв'язалися з власниками й вирішили робити, попри війну. Тоді ще навіть наші партнери, в яких ми купували, наприклад, стакани, меблі, не були в Києві. Ми їх заохочували повертатися. Повернули також майже всю команду закладів до Києва", – розповів Пінчук.
Він також пояснив, що Coffeereligia на Володимирській трохи відрізняється від попередніх кав'ярень власників.
"Проєкт Coffeereligia існує вже рік. Її задумували зробити демократичніше, простіше, ніж 1900. Але цю кав'ярню зробили складніше. Усі напої готують із якісного кавового зерна. А всі напої з молоком готують на преміальному зерні", – додав Олександр.
Головна фішка нового закладу – винний бар, який ще розробляють. Запрацює формат у другій половині липня.
У меню: різноманітні кавові напої. Серед десертів – фірмові торти й інші тістечка.
Ціна за еспресо – 45 грн.
Продають також сендвічі. І планують подавати закуски.
"Щоб розтягнути насолоду від кави, рекомендуємо брати одразу подвійне капучино", – зауважив Олександр Пінчук.
Інтер'єр закладу теж пов'язаний із розташуванням. Деякі елементи інтерʼєру перегукуються з атмосферою Оперного театру. Так, наприклад, у закладі є велика кришталева люстра, що нагадує про ту, яка є в історичній будівлі. Але присутні й сучасні елементи – бетон, цегла, дерево.
"Сидячи в нас і дивлячись на Оперний театр, ви можете відчути трішки ту атмосферу", – зазначив співвласник.
Espressoholic на Подолі
Проєкт Espressoholic відкрив другу кав'ярню на Подолі, на вул. Оленівській.
У новому закладі вирішили лишити інтер'єр у стилі лофт – у кав'ярні не оброблятимуть і не фарбуватимуть стіни.
"Ми вирішили, що не обов'язково закінчити ремонт для відкриття кав'ярні", – написала команда закладу.
Зараз "без ремонту" може стати окремою фішкою закладу. Також із нагоди відкриття в новій кав'ярні встановили кілька надувних рожевих куль для купання. Виконані в формі фламінго. Вони також стали частиною інтер'єру кав'ярні.
Про це Gazeta.ua розповів представник Espressoholic Олексій.
"Хотіли собі й відвідувачам нагадати, що відкриваємося саме в пляжний сезон. Хотілося б, щоб попри все, не забували, що надворі літо", – сказав він.
У меню: класичні кавові напої, фільтр-кава, аеропрес. Можна замовити напій на рослинному чи безлактозному молоці. Пропонують гостям і десерти: брауні, чизкейк, тарти, печиво, гранолу. Можна також замовити несолодкі пироги та круасани.
Ціна за еспресо – 29 грн.
"Зараз відновлюємо роботу нашого виробництва – тортів, їжі. Буде нове меню, яке відпрацьовуємо. Представимо його за тиждень-два. Кава буде класика й альтернатива", – розповів Олексій.
Chornobyl Coffee на Андріївському узвозі
На Андріївському узвозі відкрили кав'ярню Chornobyl Coffee, на базі агентства "Чорнобиль тур".
Там продають унікальну каву з полином. Серед напоїв із лікарською рослиною чорнобильник: чорнобильське американо, чорнобильське капучино й лимонад "Чорнобиль".
Чорнобильське американо можна купити за 35 грн.
Автор ідеї Чорнобильської кави та керівник проєкту Ярослав Ємельяненко в коментарі Gazeta.ua розповів, чому обрали для кави чорнобильник.
"Вирішили розробляти рецепт із чорнобильником, продовжуючи концепцію "Чорнобиль тур". Це свого роду також просвітницька діяльність. Мало людей у нашій країні знають, чому Чорнобиль названий саме так. Коли люди цікавляться, ми пояснюємо, що там росте чорнобильник. Це лікарська рослина, яка росла там багато тисяч років. Так люди розуміють більше про країну, територію, навіть просто випиваючи каву", – пояснив він.
І також розказав, у якому вигляді чорнобильник додають у каву.
"Команда довго експериментувала з приготуванням чорнобильника, тому що його смак гіркий. Щоб покращити його, дівчата зробили спеціальний відвар трав, у складі якого є чорнобильник. А для чорнобильського лимонаду готуємо сироп з відвару чорнобильника", – зазначив Ємельяненко.
І додав - негативних відгуків про смак кави з полином немає. З'явилися навіть постійні клієнти.
У закладі можна також придбати і звичні кавові напої, гарячі та холодні.
У Києві проводять рейди в закладах швидкого харчування. Перевірили вже 27 фаст-фудів. У багатьох із них виявили порушення.
Коментарі